“Меморијал – Милан Досковић Доске”

Турнир у малом фудбалу “Меморијал – Милан Досковић Доске” је ове године привукао велику пажњу како бројем екипа тако и добрим утакмицама. Десет екипа се надметало за титулу победника и награду од 150 евра. У првој фази турнира снаге су одмериле екипе: Каралеме – Чајетина, Пешић Златар Рутоши – Петрохемија, Доброселица – Дрим тим, Тара Кремна – Болеро, Златибор – Кафе Лондон. У други круг такмичења су се пласирале екипе Чајетина, Петрохемија. Дрим тим, Тара Кремна и Златибор. Жребом је одлучено да у наредној фази снаге одмере Чајетина и Тара Кремна, Петрохемија и Дрим тим, док је Златибор остао слободан. Чајетинци су победили Тару, док је Дрим тим у пенал завршници савладао екипу Петрохемије, а  у регуларном делу утакмице било 3:3. Потом је поново следило жребање, Дрим тим је одмерио снаге са Златибором а Чајетина је овог пута била слободна. Поновила се претходна утакмица за Дрим тим где је после нерешеног резултата у регуларном делу утакмице уследило извођење пенала. Дрим тим је имао више хладнокрвности, знања и среће па прошао у финале. За екипу Чајетине у финалу су играли Драговић, Томић, Лазовић, Стојановић, Дедић и Бјеличић, док су за Дрим тим наступили Ћировић, Јовановић, Гордић, Поповић, Бјелић и Јанићијевић. Утакмица је била борбена а играло се често на ивици прекршаја. Обе екипе су биле расположене тако да је у првом полувремену било 3:2 за Чајетину. У наставку Дрим тим је кренуо офанзивно и средином полувремена долази до изједначења. Обе екипе су желеле да утакмицу заврше пре пенала тако да се играло отворено на гол више. Чајетина неких четири минута пре краја поново долази у вођство од 4:3 што је био знак за Дрим тим да заигра отворено на све или ништа. Чајетинци су искористили ову ситуацију како би повећали вођство на 5:3 што ће се испоставити и као коначан резултат утакмице. Остаје да се види да ли ће екипе Дрим тим и Чајетина остати на окупу и на наредним такмичењима, пошто је сезона турнира у малом фудбалу почела. (Текст је објављен у оквиру пројекта Чајетински спортски алманах који је суфинансиран од општине Чајетина у оквиру Медијског конкурса за 2019.) Аутор: Самир Аслани, Златибор ТВ