Лако до другог тријумфа - Одбојкашице победиле Ивањицу

У 4. колу Друге лиге Запад, одбојкашице Златибора су на свом паркету савладале екипу Ивањице са 3-0 у сетовима (25-16, 25-15, 25-12). На тај начин, изабранице Станка Брашанца оствариле су другу победу у овој сезони, тако да сада имају половичан учинак. Њихове гошће из Ивањице доживеле су четврти пораз у исто толико мечева, тако да остају на самом зачељу првенствене табеле. У домаћем саставу, истакле су се Марковић са осам и Пантовић са седам поена, док су се код гошћи издвојиле Араповић са шест и Перишић са четири поена. Од самог почетка, домаће играчице показале су да је квалитет несумњиво на њиховој страни. После почетне резултатске неизвесности, одбојкашице Златибора успеле су у наставку да направе разлику коју су одржавале до краја овог периода игре. До посебно изражене резултатске предности, дошле су за време сервиса Јевтовићеве, када су повеле са 20-11, да би на крају овог сета резултат износио 25-16 за домаће. Овај сет у великој мери одлучио је коначни исход меча. Гошће су у наставку заиграле доста слабије, тако да је после почетног вођства од 4-0 у другом сету, предност чајетинских играчица све више расла. У самој завршници сета резултат је износио 22-11 за Златибор, тако да је и овај део меча завршен у корист домаћина- резултат 25-15. У трећем сету, гошће су потпуно психолошки пале. Направиле су велики број грешака у пријему лопте, играле без идеје у организацији напада, док су играчице Златибора, чини се, са пола снаге и у овом сету направиле од самог почетка велику резултатску предност На први технички тајм-аут одлазе са предносшћу од чак 8-0, а на други резултатом 16-4. Чинило се да сви једва чекају да се овај меч заврши, тако да су у трећем сету изостала већа узбуђења. На крају, златиборке и овај сет решавају у своју корист, резултатом 25-12, за коначни тријумф од 3-0. У наредном колу, 16. новембра, екипа Златибора гостоваће у Тутину.