Куп Србије (1/8 финала): ФК Златибор - ФК Чукарички 0-1

Фудбалери Златибора поражени су са 1-0 на свом терену од екипе Чукаричког, у оквиру 1/8 финала Купа Србије.

Суперлигаш са Бановог Брда показао се као прејак ривал за изабранике Владимира Мудринића. Чукарички је доминирао већим делом утакмице, створио неколико веома озбиљних прилика за гол и само захваљујући расположеном голману домаћих, Дивцу, и слабој концентрацији гостију у завршници, победа седмопласираног тима Суперлиге није била убедљивија. Златибор је пружао достојан отпор и када се чинило да ће на паузу отићи са активних 0-0, Чукарички је затресао мрежу, додуше, из поправног покушаја. Ударац Кајевића је главом на гол линији зауставио Марјановић, али је потом Мићин притрчао из друго плана и послао лопту у мрежу (0-1).

Златибор је у последњих двадесетак минута утакмице преузео теренску иницијативу, али је она резултирала само једном конкретном приликом. У 61. минуту Никачевић је покушао да прихвати једну дубинску лопту и тиме се нађе очи у очи са голманом гостију, Белићем, али је чувар мреже Чукаричког реаговао на време. С друге стране, Мићин је пропустио неколико веома добрих прилика да повећа свој голгетерски учинак, а посебно се истиче покушај из 53. минута, када је погодио пречку са свега неколико метара.

У последњим тренуцима меча, голман Златибора, Далибор Дивац, забележио је две нестварне одбране и тиме спречио убедљивији пораз свог тима.

ФК Златибор: Дивац, Миличић, Марјановић, Митровић, Станић (од 59. Матић), Лазовић, Никачевић (од 66. Ђурић), Павловић, Цветковић, Младеновић, Ћировић. Тренер: Владимир Мудринић

ФК Чукарички: Белић, Јовановић, Башановић, Копитовић, Црномарковић, Доцић, Дринчић, Кајевић (од 71. Јовановић С.), Мићин, Овусу (од 66. Адамовић), Милојевић (од 79. Јовановић И.). Тренер: Ненад Лалатовић