"Куп пријатељства 2019" - први дан

Првог дана такмичења на овогодишњем "Купу пријатељства" на Златибору играју се мечеви 1. кола у све четири групе. Због кише, утакмице групне фазе биће одигране на Палисадовом терену са вештачком подлогом, док ће се елиминације наставити на стадиону Швајцарија.

Д: Партизан - Осијек 3:1 (3:1)

Иако је тим из Славоније први повео, већ на самом старту меча, црно-бели су за мање од 15 минута преокренули, захваљујући хет-трику Арамбашића.

Партизан: Радмановић, Ћорковић, Момчиловић, Балаж, Цветојевић, Станојловић, Ђорђевић, Арамбашић, Рашковић, Вујановић, Бонџић. На клупи: Кашић, Ђурковић, Чубра, Шимун, Чолић, Пејовић, Тејић, Гајић.

Осијек: Дубровић, Кећ, Вукнић, Баришић Л, Меглић, Богнар, Вуксан, Пудић, Виноградац, Кузмински, Купрешак. На клупи: Андрошевић, Авдили, Јошчак, Андронику, Пршља, Јанушић

Б: Војводина - Будућност 1:0 (1:0)

Црногорски тим је имао прилику да се у завршном минутима спаси пораза, али је Мрваљевић промашио пенал. Победоносни гол постигнут је у 25. минуту, када је после шута Грека лопта погодила играча Будућности, Марковића и ушла у гол.

ФК Војводина: Дражић, Васиљев, Кљајић, Ђурковић, Миљан, Брбовић, Кокановић, Радмиловић, Богдановић, Ђурић, Грек. На клупи: Барјактаров, Богдановић С, Мартинкевић, Благојевић, Пантић, Цицмил, Станић

ФК Будућност: Балтић, Вуковић, Милић, Ђуровић, Марковић, Обрадовић, Кркељић, Вукотић, Мрваљевић, Мијовић, Стриковић. На клупи: Ивезић, Вукотић Ф, Старовлах, Дашић, Мараш, Ковинић, Игучи

А: Црвена Звезда - Марибор 2:0 (0:0)

Меч, који је протекао у знаку обилних падавина, црвено-бели су решили у своју корист головима Дедијера и Ђуричковић, током уводних десет минута другог полувремена.

ФК Црвена звезда: Савић, Кукољ, Стајић, Аџибаба, Миликић, Рајовић, Пулетић, Елевен, Ђуричковић, Пријовић, Дедијер. Нас клупи: Гутеша, Петковић, Пердув, Радосављевић, Максимовић, Васиљевић, Пуповић, Лучић.

ФК Марибор: Јурца, Вербич, Влаисављевић, Џанкич, Обрехт, Махер, Фрешер, Ценер, Мартинчић, Ферчич, Випотник. На клупи: Симонич, Бобарић, Јелерчић, Горењак, Крашовиц,  Мутавчић, Цигановић.

Ц: Динамо Загреб - Вардар 2:0 (1:0)

Загрепчани су голом Кризманића повели после скоро пола часа игре (1:0). Тријумф хрватског састава потврдио је Јанчић, голом средином другог полувемена.

Динамо Загреб: Шаркањ, Равлија, Николић, Пејић, Кукрика, Свржњак, Јанчић, Грозданић, Бичанић, Кризманић, Странпут. На клупи: Мандић, Јуришић, Магдић, Вечерић,  Тољ, Крзнарић, Приморац, Перић, Солдо.

ФК Вардар: Китановски, Радуловић Величковић, Крстевски, Петејчук, Манасиевски, Мицевски, Спировски, Речица, Омерагић, Ристовски,  Игнатов. На клупи: Стојковски, Рушти, Зендели, Трајановски, Гугуљанов, Цури, Мирков.