Куп ОФС Ужице: ФК Златибор - ФК Чајетина 3-1

Фудбалери Златибора победили су у општинском дербију екипу Чајетине са 3-1 и пласирали се у наредну рунду такмичења у Купу ОФС Ужице. Златибор наставља кампању у овосезонском Куп такмичењу, иако практично није завршио ни прошлосезонску, која и даље траје, с обзиром да изабраници Владимира Мудринића ускоро треба да одиграју меч 1/8 финала Купа Србије, против Чукаричког (25. октобар, "Швајцарија").

У тренуцима када је Златибор, који је наступао у комбинованом саставу, имао теренску иницијативу, Чајетина је успела да поведе. У 22. минуту Сретен Божовић је заобишао голмана Дивца и послао лопту у небрањену мрежу (0-1). Цветић је у завршници полувремена био у прилици да дуплира вођство своје екипе, али је Дивац успео да заустави његов ударац.

У наставку, Златибор је у потпуности преокренуо резултат. У 51. минуту Душан Цветковић је шутирао са око 15 метара, а лопта се најпре одбила о леву стативу гола Чајетине пре него што је завршила у мрежи (1-1). Исти играч је осам минута касније савладао голмана Лојаницу, а његов ударац је зауставио капитен Чајетине, Лазовић, али по оцени судија на недозвољен начин, тако да је досуђен једанаестерац који је Цветковић претворио у вођство свог тима (2-1). Коначан резултат поставио је Бранко Милосављевић, голом из слободног ударца са око 20 метара (3-1). Победа формално домаће екипе на овом мечу била би и убедљивија да Кутлешић није зауставио лопту на гол линији после ударца Јечменице.

ФК Златибор: Дивац, Станић Н, Милосављевић, Станић М, Лазовић, Никачевић, Цветковић, Веселиновић, Ђурић, Матић, Ђоновић. Играли су још: Јечменица, Његуш. Тренер: Владимир Мудринић

ФК Чајетина: Лојаница, Лазовић, Цветић, Луковић, Ћалдовић М, Тодорић, Михаиловић, Кутлешић, Спасенић, Божовић С, Божовић Б. Играли су још: Драгутиновић, Ћалдовић А, Лазаревић Ф. Тренер: Дарко Видић