Куп је наш - БРАВО за фудбалере Златибора

Фудбалери Златибора освојили су Куп Фудбалског савеза Златиборског округа, пошто су у финалној утакмици, на свом стадиону, савладали Слогу из Пожеге после бољег извођења једанаестераца. У регуларном делу меча, резултат је био нерешен, 1-1. Стрелац за домаћи састав био је Душана Јанковић у 20. минуту, док је осам минута кансије Слога дошла до изједначења поготком Плазинића. Веома узбудљива утакмица, нажалост, услед веома хладног и кишовитог времена, није испраћена како се очекивало, с обзиром да је на трибинама Швајцарије било свега неколико десетина гледалаца. С обзиром да је играо са једном од водећих екипа из вишег ранга (Зонска лига Дрина), Златибор није успео да наметне свој стил игре, као што чини у првенственим утакмицама. Гости из Пожеге већим делом утакмице имали су више лопту у поседу, али је домаћи тим ипак створио више озбиљних шанси за гол. После почетне теренске доминације Слоге, Златибор се постепено ослобађао притиска и искористио практично прву шансу за погодак – после паса Марића с десен стране, лопта коју је пропустио Луковић, услед лошије интервенције одбране гостију долази у казненом простору до Душана Јанковића, који доводио свој тим у вођство од 1-0. Ипак, вођство домаћих није дуго трајало. У 28. минуту, после слабе интервенције одбране Златибора, лопту је узео Плазинић, шутирао са 20 метара и уз мало среће, постигао изједначујући гол, с обзиром да је лопта одскочила испред чувара мреже домаћих, Јовановића. У 35.минуту, Владан Луковић је, после веома добре соло акције, током које је предриблао тројицу играча Слоге, створио себи добру прилику, али је голман Драгутиновић зауставио његов ударац. У завршници полувремена, играчи Златибора створили су неколико изузетно добрих прилика за поновно вођство. У 40. минуту, Луковић је у казненом простору прихватио додавање Милосављевића, шутирао, али је одбрана домаћих скренула његов ударац изван гола. Само минут касније, Жељко Костадиновић је одлично шутирао са 17 метара, али је Драгутиновић додирнуо лопту сасвим довољно да она погоди пречку. После корнера, небрањени Јанковић је са пет метара са десне стране шутрао главом, али је погодио стативу. Друго полувреме било је мање занимљиво, с обзиром да, осим неколико полушанси, ниједа тим није створио изгледнију прилику за погодак. Нерешен исход меча после 90 минута игре (1-1), значио је да ће о освајачу Купа одлучивати једанаестерци. После стандардне серије од пет пенала, резултат је био нерешен (4-4). За домаћи тим погодили су : Мудринић, Видоје Луковић, Станић и Лазовић, уз промашај Владана Луковића. За госте, прецизни су били: Савић, Никитовић, Николић, и Плазинић, док је Пауновић погодио пречку. У шестој, испоставило се одлучујућој серији, најпре је Јовановић одбранио ударац Ђокића, да би победоносни погодак за Златибор постигао Бранко Милосављевић. -У другом полувремену приметан је био мали пад концентрације, али успели смо да смогнемо снаге и нађемо мотивацију. Изузетно тешка утакмица, нисам очекивао овакву борбу, Слога нас је у једном тренутку потиснула на нашу половину. Прво полувреме је припало нама, имали смо неколико зицера, али види се да они имају неколико момака који су скоро па професионалци, попут Никитовића. Изузетно је све ово напорно за један аматерски клуб, тај ритам среда-недеља, имамо мали фонд играча, али смо успели у свему да се изборимо за један овакав заиста изненађујући и врхунски резултат-изјавио је после освајања трофеја тренер домаћег клуба, Милан Чанчаревић. ФК Златибор – ФК Слога Пожега 1-1 (1-1) (5-4 после пенала) Стадион: Швајцарија ФК Златибор: Јовановић, Марић, Гороњић, Костадиновић Ж, Тодоровић, Станић, јанковић, Костадиновић М, Луковић Владан, Мудринић, Милосављевић. Играли још: Видоје Луковић и Лазовић. Тренер: Милан Чанчаревић ФК Слога Пожега: Драгутиновић, Танасковић, Радовановић, Николић, Филиповић, Никитовић, Савић, Ђокић, Плазинић, Пауновић, Петровић. Тренер: Милан Сименуновић