Кошаркаши Златибора савладали Динамик, одлука пада у Београду

Кошаркаши Златибора савладали су београдски Динамик са 90-85 у другој утакмици разигравања за пласман од 5. до 8. места у Суперлиги. Резултат у серији тако је изједначен на 1-1 у победама, тако да ће одлука о тиму који ће се борити за 5. место и уједно пласирати у АБА 2 лигу пасти у недељу у Београду.

(Пред почетак меча Драгославу Папићу уручено је признање за најбољег стрелца Суперлиге; Специјалне гошће на овом мечу биле су чланице женске кошаркашке репрезентације Србије)

Чајетинци су много боље отворили меч од противника, истрчали неколико контранапада и већ крајем првог периода стекли +14, а после првих десет минута водили су са 27-17. Динамик је у другој четвртини успео да се приближи на 32-25, али су домаћи захваљујући неколико олако изгубљених лопти противника и промашених "зицера" успели да поново стекну девет поена вишка и ту предност одржавали до краја полувремена, када су гости успели да се изборе за то да на одмор оду са -5 (45-40).

Динамик је пре свега добром проценту шута за три поена успео да половином треће деонице поведе (53-55), после чега су се екипе неколико минута смењивале у вођству. Златибор је у завршници периода вратио +5, после чега је незадовољство домаће публике судијским одлукама кулминирало пражњењем дела трибина. Чајетинци су у последњи период ушли са 71-66.

Неизвесна борба виђена је у последњој деоници. Златибор је константно водио, а на четири минута пре краја Вулић је тројком донео свом тиму +6 (83-77). Чајетинцима је ова предност била довољан капитал, те су са три узастопна скока, од чега два у нападу, увели меч у последњи минут са вођством од 88-83, што се испоставило недостижним по госте. Домаћи су потврдили победу у пенал завршници, поенима Гуџића.

Иако је умор услед великог броја мечева био евидентан међу оба тима и Златибор (који је играо без Величковића и са смањеном ротацијом) и Динамик показали су да им жеља за победом не недостаје и да имају још довољно енергије на "резерви".

У домаћем тиму Драгослав Папић је био најефикаснији са 25 поена и седам скокова, Светозару Поповићу три скока су недостајала за трипл-дабл (11 поена, седам скокова, 13 додавања), док је Богдан Ризнић имао 19 поена и пет ухваћених лопти. У редовима Динамика Марко Радоњић имао је 21 поен и шест асистенција, Милош Милисављевић постигао је 18, а Немања Тодоровић 15 поена и пет скокова.

[easy_image_gallery gallery="452"]

КК Златибор: Тмушић, Вулић 8, Ризнић 19 п. 5 ск, Папић 25 п. 7 ск, Маројевић 10, Поповић 11 п. 7 ск. 13 ас, Симовић, Смоловић, Чорбић, Спасов, Гуџић 6, Пантић 11 п. 6 ск. Тренер: Вања Гуша.

КК Динамик ВИП: Крстић 8, Милисављевић 18, Ракићевић 2, Бергштет 2, Радоњић 21 п. 6 ас, Беслаћ 3, Вуликић 5, Миладиновић, Торњански, Глишић 11, Капетановић, Тодоровић 15 п. 5 ск. Тренер: Мирослав Николић.