Кошаркаши Златибора савладали Динамик и заказали окршаје са Црвеном Звездом

Победом у последњем колу Кошаркашке лиге Србије над београдским Динамиком са 83-76 кошаркаши Златибора математички су потврдили 4. место на табели и пласман у групу А Суперлиге, где су већ Црвена Звезда и Мега Бемакс.

КК Златибор-КК Динамик 83-76 (22-15, 18-20, 22-19, 21-22)

(На утакмици је присуствовао и новопридошли Младен Пантић, појачање Златибора за Суперлигу)

Меч који је оправдао епитет дербија кола обележиле су наизменичне серије поена са обе стране. Динамик је силовито кренуо, са три погођене тројке, псоле чега су домаћи узвратили и до краја деонице стекли плус седам (22-15). И у другој четвртини тимови су се смењивали у вођству, а домаћи су са пет поена разлике отишли на одмор. Двоцифрену предност Златибор је први пут остварио у трећој четвртини (60-49), понајвише захваљујући расположениом двојцу Ризнић-Величковић.

Највише узбуђења донео је последњи период. Атрактивна блокада Смоловића спречила је госте да дођу до новог преокрета, али су они то успели свега пар минута касније (64-66). Маројевић и Папић су практично у истом нападу морали на клупу због пет личних грешака. Међутим, одговорност је у пресудним тренуцима преузео Светозар Поповић. Златибор је за седам минута последње четвртинер постигао свега два поена, а потом је у псоледња три минута остварио серију 19-10, којом је дошао до победе. Поповић је у том периоду псотигао 11 поена и имао једно додавање, за веома битну тројку Богдана Ризнића. У пенал завршници домаћи су успели да одрже сигурно вођство и дођу до веома важне победе. Динамик ће окончати првенство на једној од прве две позиције, а више ће се знати после дуела Борац-Спартак, који се игра у суботу.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Светозар Поповић са 19 поена, Драгослав Папић је уз 18 поена имао пет скокова, док је Богдан Ризнић убацио 12, а Радомир Маројевић 10 кошева. Код гостију Андреја Младеновић је постигао 26 поена (шест тројки), Немања Крстић остварио је 14 поена и шест скокова, а Александар Тодоровић убацио је 10 кошева.

КК Златибор: Тмушић, Чорбић, Смоловић 2, Спасов, Маројевић 10, Папић 18 п. 5 ск, Гуџић 6, Симовић 9, Ризнић 12, Величковић 7 п. 6 ас, Поповић 19, Вулић. Тренер: Вања Гуша

КК Динамик: Беслаћ 7 п. 6 ск, Крстић 14 п. 6 ск, Вуликић 2, Милисављевић 9, Тодоровић 10, Миладиновић, Грбовић, Грујанић, Ракићевић 8, Стевановић 26. Тренер: Мирослав Николић

Тренер домаћих, Вања Гуша, после меча се захвалио својим играчима на добром раду у претходних осам месеци, истакавши чињеницу да је његов тим "први на табели после АБА 2 лигаша". Такође, захвалио се и публици (посета на вечерашњем мечу била је вероватно најбројнија у досадашњем делу сезоне) позвавши их да у још већем броју бодре тим у Суперлиги, у коју је најавио да улазе "да се боре за плеј-оф".