Кошаркаши Златибора поражени од Тамиша

Кошаркаши Златибора доживели су други пораз у Суперлиги Србије, укупно трећи овосезонски пред својом публиком. У 3. колу Суперлиге успешнији од Чајетинаца био је панчевачки Тамиш са 98-83.                                  КК Златибор - КК Тамиш 83-98 (18-27, 21-25, 26-23, 18-23) Већ у првој четвртини гости су наговестили да ће контролисати утакмицу читавим њеним током, а посебно се својим продорима истакао Стефан Митровић, који је у првом полувремену био незаустављив. Већ у другој деоници Тамиш је успео да дође до +20 (27-47), али је расположени Величковић успео да свој тим колико-толико врати у игру, до "прихватљивих" -13 на полувремену.

Већ у уводним минутима трећег периода Златибор је додатно смањио заостатак, уз посебно запажене улоге Поповића и Маројевића. Иако се домаћи тим тада спустио на -6, Тамиш није дозвољавао да се у потпуности врате у игру, тако да се у последњу четвртину ушло са двоцифреном разликом у корист Панчеваца. Девет узастопних поена Ивана Смиљанића почетком последње деонице и највећа предност на мечу (+21) широм су отворили врата првом тријумфу Тамиша у Суперлиги. Иако је тренер Златибора, Вања Гуша, увођењем резервисте Спасова успео да "размрда" своје играче, они нису могли више од доласка на једноцифрен заостатак на два минута пре краја. Тројка Смиљанића на уласку у последњи минут меча отклонила је све дилеме.

У домаћем табору предњачили су Владимир Величковић (18) и Светозар Поповић (17), док су двоцифрени били и Радомир Маројевић (14), Милан Вулић (12) и Драгослав Папић (10). Тамиш су до победе "носили" Иван Смиљанић (28 поена, седам скокова) и Стефан Митровић (24), уз 13 кошева Александра Илкића.

Иако овај пораз у значајној мери отежава борбу Чајетинаца за плеј оф, ситуација у групи А се прилично закомпликовала. Борац се, после изненађујућег тријумфа над Црвеном Звездом (70-63), осамио на челу групе, док је Младост дошла до првог тријумфа победивши Мега Бемакс као гост са 92-90.

КК Златибор: Тмушић, Величковић 18, Папић 10, Маројевић 14, Ризнић 4, Пантић 4, Гуџић 2, Смоловић, Поповић 17, Симовић,  Вулић 12, Спасов 2. Тренер: Вања Гуша

КК Тамиш: Ђорђевић, Сочанац, Илкић 13, Баловић, Витковић 8, Раичевић 7, Смиљанић 28 п. 7 ск, Савић 11, Кнежевић 6, Христов, Станојевић 1, Митровић 24. Тренер: Бојан Јовичић