Кошаркаши Златибора поражени од Дунава

Кошаркаши Златибора поражени су у 8. колу КЛС-а на гостовању Дунаву у Старим Бановцима са 79-74 (16-19, 24-18, 21-21, 18-16).

У веома неизвесном дуелу Златибор није успео да оствари трећу узастопну победу над Дунавом у свим такмичењима, иако је после првих десет минута био у предности, а у једном тренутку имао и десет поена вишка. Дунав је преокренуо до краја првог полувремена, а у прилично уједначеној борби до краја успео да ту предност и сачува.

Најефикаснији у победничком саставу био је Милан Николић (18 поена, седам скокова), Никола Шућов је убацио 11, а Никола Ковачевић 10 поена. У екипи Златибора Никола Павловић је имао 14 поена и пет скокова, по 12 су убацили Божидар Бабовић и Радомир Маројевић (седам скокова), а 10 поена је постигао Крсто Бјелица (шест скокова).

КК Дунав: Николић 18 п. 7 ск, Вуковић 5, Миљковић 7, Драговић 9, Ђорђевић, Драшковић 2, Шућов 11, Жигон 8, Миљеновић, Планић, Ковачевић 10, Ивић 9 п. 6 ск. Тренер:  Митар Ашћерић

КК Златибор: Ризнић 9 п. 6 ск, Маројевић 12 п. 7 ск, Бјелица 10 п. 6 ск, Воркапић 6, Рондовић 8, Бабовић 12, Смоловић, Чорбић, Павловић 14 п. 5 ск, Лобарев, Гашић 3, Крстајић. Тренер: Вања Гуша

Дунав је дошао до четврте победе, док је Златибор уписао пети пораз. Већ у уторак Чајетинци ће дочекати Тамиш, док ће наредног петка у Ужицу играти против Слободе.