Кошаркаши Златибора нанели први пораз лидеру групе

Злата вредну победу у 6. колу Суперлиге Србије остварили су кошаркаши Златибора, савладавши на свом паркету чачански Борац са 102-93, наневши лидеру групе А први пораз у такмичењу. Ово је била друга овосезонска победа Златибора у четири међусобна меча са чачанским саставом.

КК Златибор - КК Борац 102-93 (26-24, 22-20, 24-20, 30-29)

Брза, атрактивна игра и уводних 7-0 најавили су већ од првих минута да су Чајетинци у овај меч ушли са ванредном мотивацијом, мада треба напоменути да су осим Вулића, на овом мечу били ослабљени и неиграњем Величковића. С друге стране, Мариновић је био "у цивилу".

Посебно се истакао тандем Поповић (шест асистенција у том периоду) - Маројевић (девет поена). Борац је ипак искористио неколико празних минута домаћих и у завршници четвртине ухватио резултатски прикључак. Други период донео је још више узбуђења. Златибору су свиране две, а гостима једна техничка грешка. Борац је успео да преокрене резултат и поведе са четири поена, али је овога пута Златибор био тај који је казнио неискоришћене нападе ривала и на одмор ипак отишао са вођством.

У трећем периоду домаћи тим по први пут је дошао до двоцифреног вођства, које је имао у два наврата (69-59, 72-62), а посебно расположени за игру били су Папић и Ризнић. Златибор је у завршних десет минута имао осам поена вишка (72-64), а ту залиху у поенима одржавао је све до завршних пет минута, када је Борац смањио на 76-74. Минијатура Светозара Поповића вратила је Златибору +6, а пресудни детаљи меча догодили су се пред улазак у последњи минут, када је са две узастопне тројке Симовић повисио на 94-85 и практично обезбедио други тријумф свом тиму у Суперлиги.

У домаћем тиму најзапаженији је био Светозар Поповић, који је био надомак другог трипл-дабла у сезони (21 поен, осам скокова, 13 додавања), Драгослав Папић је убацио 24, а Богдан Ризнић 22 коша (уз седам скокова). Немања Симовић и Радомир Маројевић убацили су по 14 поена. У редовима Борца Александар Радуловић је постигао 20 поена,  Немања Тодоровић 17, а Милош Димић и Никола Пешаковић по 16 поена.

КК Златибор: Тмушић, Гуџић 5, Маројевић 14, Поповић 21 п. 8 ск. 13 ас, Симовић 14, Чорбић, Пантић 2, Спасов, Папић 24, Смоловић, Ризнић 22 п.  7 ск, Величковић. Тренер: Вања Гуша

КК Борац: Ђоковић 5, Радуловић 20, Кутлешић 5 п. 5 ск, Стојадиновић 6 п. 8 ск, Димић 16, Гавриловић, Балабан 2, Чарапић, Прља 4, Тодоровић 17, Пешаковић 16, Поповић 4. Тренер: Јовица Арсић