Кошаркаши Златибора до нове победе после продужетка

Кошаркаши Златибора савладали су као гости екипу Плане са 73-70, у оквиру 21. кола Друге мушке лиге Србије. Чајетински тим је до новог тријумфа, укупно 17. у сезони, дошао после продужетка и пенал завршнице, мада треба истаћи да су домаћи играчи имали шут за други продужетак, који нису успели да реализују. Претходно је, у последњем минуту четврте четвртине, Чабрило за домаћи тим погодио два од четири пенала, чиме је свом тиму донео изједначење, док гости у завршних 60 секунди нису постигли поен.

Златибор је после првих десет минута имао двоцифрени заостатак (25-9), који су ипак успели да сустигну у последњој деоници, а у 39. минуту су имали и вођство од два поена (61-59).

У редовима Златибора најзапаженији је био Петар Марић (21 поен, седам скокова), Милан Вулић убацио је 19 кошева, Санел Мукановић је уз 10 поена имао и пет ухваћених лопти, док је Стефану Којићу један поен недостајао да другу утакмицу заредом оствари "дабл-дабл" (девет поена, 11 скокова). У домаћем тиму, Арсић је уз 16 поена имао 11 скокова, Богдановић је убацио 18 поена, Чабрило је имао 15 поена и осам скокова, а Старинчевић 13 поена.

КК Плана -КК Златибор 70-73 (25-9, 14-21, 16-15,6-16, 9-12)

Златибор је задржао исто одстојање у односу на најближег пратиоца, екипу Пролетер Нафтагаса, која је на свом паркету савладала Јагодину са 103-83. Ужичка Слобода је као домаћин победила Футог Тупањац са 101-83.

(фото: архива)