Кошаркаши Здравља успешнији за пола коша, пети пораз Златибора

У 7. колу Друге мушке лиге, кошаркаши Златибора доживели су трећи пораз на свом паркету, укупно пети у сезони. У веома неизвесној утакмици, успешнија од њих за пола коша била је екипа лесковачког Здравља - 86-87 (27-25, 21-25, 20-16, 18-21). Чајетинци су у пар наврата имали и шест поена предности, у првој и трећој четвртини, али су гости увек успевали да се врате и преокрену резултат, иако осим предности од 33-29 у другом периоду, нису имали вођство осетније од два поена. Већим делом последње деонице, Златибор је имао три поена предности, али су гости одржавали прикључак и у последњем минуту успели да искористе непажњу домаћих играча, пресеку напад Златибора и полагањем Ристића дођу до, испоставиће се, пресудних поена. До краја, Златибор је покушао да тројком реши питање победника, али је Петронијевић био непрецизан. Домаћи на овој утакмици нису имали решења за Едија Синадиновића, донедавног играча МЗТ Скопља, који се на маестралан начин вратио у лесковачки клуб - постигао је чак 36 поена, убацивши чак осам тројки. Код домаћих, најзапаженији је био Петар Марић (22 поена, 7 скокова), Никола Васић је постигао 21 поен, а Дејан Ђокић 15. Вреди истаћи и добру игру Марка Петронијевића у одбрани (7 поена, 7 скокова). КК Златибор: Тмушић 8, Ђуричић, Радовић, Нумановић 6, Васић 19, Петронијевић 5 п. 7 ск, Мајсторовић 3, Смоловић, Марић 22 п. 7 ск, Мићевић 4, Ђокић 15. Тренер: Предраг Јаћимовић КК Здравље Лесковац: Ристић 12, Синадиновић 36 (8 тројки), Вукадиновић, Тешановић 3, Филиповић 8, Јовановић 8, Раденковић 6, Станковић, Маројевић 9, Тешовић 3, Милетић, Стојиљковић 2. Тренер: Саша Јовић И. Јанковић, www.zlatiborpress.rs