Кошаркаши убедљиви против Радничког

Кошаркаши Златибора савладали су крагујевачки ККК Раднички са 98:68 (26:19, 24:14, 21:18, 27:17) у утакмици 12. кола Кошаркашке лиге Србије , остваривши шесту победу.

Златибор је већ у првом полувремену показао да му је победа у овом мечу преко потребна и она се ниједног тренутка није доводила у питање. Већ у првој четвртини водили су са 10 поена разлике (26:16), уз посебно запажену улогу Ризнића у обдрани (пет скокова). Предност је скоро па дуплирана у другој четвртини (50:33) када је центарски тандем МаројевићСмоловић донео превагу домаћима у игри под обручем, уз солидне партије новајлија, Симовића и Поповића. Код гостију је Колман убацио 18 кошева за то време.

До краја утакмице Златибор је постепено увећавао предност, све до коначних + 30.

Домаћи тим остварио је 22 успешна додавања, највише у досадашњем делу такмичења, а тренер Гуша посебно је истакао партије новајлија ( Светозар Поповић 18 поена, Немања Симовић 10 поена) као и Раденка Смоловића (14 поена). Радомир Маројевић је уз 14 поена имао пет ухваћених лопти, Милан Вулић и Драгослав Папић убацили су по 13, а Владимир Величковић 11 поена. Код гостију, посебно се истакао Орландо Колмен са 26 поена и шест скокова.

КК Златибор: Смоловић 14, Вулић 13, Папић 13, Маројевић 14 п. 5 ск, Ризнић 3 п. 5 ск, Величковић 11, Сонголо, Гуџић 3, Спасов, Чорбић, Поповић 18, Симовић 10. Тренер: Вања Гуша

ККК Раднички: Милосављевић 9, Јовановић 3, Лаловић 6, Луковић 2, Кљајевић 6, Поповић, Павловић 5, Демчешен 2, Томашевић, Беадер 6, Колмен 26 п 6 ск. Тренер: Бојан Кусмук

Утакмицу је са трибина дворане СТЦ Златибор посматрао и некадашњи репрезентативац наше земље, Душко Савановић.

У последњем лигашком колу за ову годину Златибор ће гостовати Динамику, који је изненађујуће поражен од ОКК Београда. Пре тога, у среду ће гостовати Дунаву у ¼ финалу квалификација за Куп Радивоја Кораћа.