Кошаркаши савладали Уб

Кошаркаши Златибора савладали су као домаћин екипу Уба резултатом 89-81 (26-27, 21-14, 23-14, 19-26), у оквиру 5. кола Прве лиге Запад, задржавши тако лидерску позицију на табели, са максималним учинком. У веома динамичној утакмици, која је свакако оправдала епитет дербија, домаћи састав већим делом меча је био у вођству, а крајем треће четвртине дошао је до скоро 20 поена предности. Међутим, гости су у последњој деоници успели да се резултатски врате у игру, али до потпуног преокрета ипак није дошло. У домаћем саставу, најефикаснији је био Никола Мићевић, који је одиграо свој најбољи меч од доласка у Златибор (34 поена). Одличан је био и Неђељко Богдановић са 20 поена и 8 скокова, док је Иван Тмушић убацио 14 поена (3 тројке). Такође, треба истаћи да прва звезда тима, Младен Шекуларац, због лакше повреде није улазио у игру. - Честитам момцима, што се каже "оставили су срце на терену", али сам свакако незадовољан тим падом и последњој четвртини. Али, са тим ћемо се борити, ова екипа се још уиграва. Свака измена је била проблем, после ње је долазила грешка, после које су нам гости давали лаке кошеве из транзиције. Презадовољан сам Тмушићевом партијом, показало се да јако добро ради на тренинзима. Стаматовић је играо на крилу, што није његова позиција, тако да му је то мало задавало проблеме. Шекуларац је можда могао да игра, али нисам желео да ризикујем, с обзиром на важност меча који нас очекује у Шапцу - истакао је Владан Калоперовић, тренер победничког састава. С друге стране, гости су забележили други узастопни пораз. У њиховим редовима, најефикаснији је био Срећко Ракић са 26 поена, Миљан Љубас и Дејан Радојевић убацили су по 11. -Златибор је одлична екипа, са Мићевићем, Вујићем и Шекуларцем, који није играо, иначе би то била вероватно друга прича. Одлично су шутирали у првом полувремену, пре свега тројке, за шта нисмо имали решења. Ја сам веом задовољан игром мог тима у другом полувремену, с обзиром да имамо доста реконвалесцената. Ми тек улазимо у ритам, имамо три победе из пет мечева, првенство је дуго, очекујемо да ћемо до краја сезоне успети да остваримо око петнаест победа - рекао је после меча тренер гостију, Душан Ружичић. У наредном колу, Златибор ће 9. новембра гостовати екипи Шапца.

КК Златибор - КК Уб 89-81 (26-27, 21-14, 23-14, 19-26) Дворана: "Хала спортова" у Чајетини Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 14 (3 тројке), Павловић 4, Брашанац 8, Шекуларац, Драговић, Пантовић, Мајсторовић 6, Вујић, Смоловић 1 п. 8 ск, Богдановић 20 п. 8 ск, Стаматовић 21, Мићевић 34 (3 тројке). Тренер: Владан Калоперовић КК Уб: Љубас 11, Ракић 26, Јадранин 8, Пећинар, Веселиновић 3, Јагодић, Јаковљевић 8, Даниловић 5, Поповић 9, Радојевић 11. Тренер: Душан Ружичић.