Кошаркаши савладали Пирот

У 19. колу Друге мушке лиге, кошаркаши Златибора дошли су до десете победе, савладавши на свом паркету екипу Пирота са 78-65 (26-13, 15-11, 14-22, 23-19).

Развој ситуације у првом полувремену није наговештавао да ће Чајетинци стрепети за победу до завршних минута утакмице. Велики број изгубљених лопти и недостатак правих решења у нападу гостију, омогућили су Златибору да већ у првој четвртини стекне двоцифрену предност, уз посебно запажену улогу Дејана Ђокића (13 поена у овом периоду). Слично је било и у већем делу другог периода, када је Златибор дошао и до максималних +24 (39-15). Ипак, у трећем периоду, Златибор је слабим скоком под својим кошем омогућио противнику неколико напада из другог, па чак и из трећег покушаја, а Пироћанци су уз то поправили шут за три поена, чиме су успели да разлику сведу поново на једноцифрен број поена. У последњој четвртини, ипак, у домаћем тиму се разиграо Марић, што је, уз неколико неискоришћених напада гостију у завршници и пресудило коначни исход утакмице.

Најефикаснији играч меча био је Дејан Ђокић (24 поена), а веома добра издања пружили су Никола Мићевић (17 поена) и Петар Марић (16 поена, 6 скокова, три асистенције). Код гостију, најзапаженији је био Филип Луковић (16 поена, 6 скокова), а двоцифрени су били још капитен Иван Пендић (16 поена), Никола Раичевић (14 поена) и Душан Филиповић (11 поена)

У наредном колу, Златибор очекује гостовање екипи Здравља из Лесковца.

КК Златибор: Тмушић, Пековић, Радовић, Нумановић 6 п. 6 ск, Васић 8, Петронијевић 8 п. 5 ск, Мајсторовић, Ђуричић, Смоловић 2, Марић 16 п. 6 ск, Мићевић 17, Ђокић 24. Тренер: Предраг Јаћимовић

КК Пирот: Васић Л, Спасов, Раичевић 14, Филиповић 11, Луковић 16 п. 6 ск, Рашић 6, Пендић 16, Драгаш, Младеновић 2, Стојановић. Тренер: Михаило Митић