Кошаркаши предвођени Шекуларцем дошли до седме победе

У 8. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора дошли су до новог тријумфа на свом паркету, савладавши екипу Полета из Ратине са 102-70 (35-9, 20-21, 25-22, 22-18), чиме су задржали максималан учинак (уз утакмицу мање). Фантастичном серијом од 23-0 у уводним минутима утакмице, домаћи састав је стекао изузетно убедљиву предност коју није испуштао до краја утакмице. Гости су у наставку заиграли доста боље и скоро равноправно се носили са екипом Златибора, али је заостатак ипак био превелики. Најефикаснији у домаћем саставу био је Младен Шекуларац, који је одиграо свој најбољи меч од доласка у чајетински клуб (24 поена, 6 скокова, 4 асистенције). Одличан је био и Бранко Брашанац (15 поена и 5 скокова), по 12 кошева убацили су Павловић и Мајсторовић, Тмушић је постигао 11, а Смоловић 10 поена. У последњем периоду, шанса је пружена и момцима из омладинског погона, Немањи Ђуричићу, Николи Дабићу и Александру Пантовићу. - Победника је свакако пресудила прва четвртина, где смо спровели у дело све што смо замислили. У другом периоду дошло је до мањег пада, када нисмо успели да се адаптирамо на зонску одбрану Полета. На овој утакмици се видело колико значи присуство Младена Шекуларца на паркету, а одличан је био и Брашанац, који игра веома добро од почетка првенства, мада нам после раскида сарадње са Стефаном Вујићем фали још један центар у ротацији- истакао је тренер победничког састава, Владан Калоперовић. С друге стране, екипа Полета је забележила четврти пораз ове сезоне, тако да сада има половичан учинак. У њиховим редовима, најефикаснији је био Дарко Хабуш са 20 поена, Зоран Премовић је постигао 12, а Никола Глишовић 10. - Веома бледа партија мог тима, жао ми је због публике што нисмо пружили бољу игру. Истакао бих лош приступ утакмици мојих старијих кошаркаша, који су овде дошли као на екскурзију, игром и жељом вечерас су се у нашем саставу неупоредиво више истакли младићи који су 1997. или 1998. годиште. Прва четвртина свакако је одредила цео ток меча, после такве серије, тешко је вратити се у утакмицу на гостовању тако квалитетном тиму као што је Златибор. Омогућили смо им доста лаких поена из контранапада. Ипак, ово за нас није кикс, играли без четири повређена играча, а примарни циљ нам је свакако опстанак у лиги. У наставку нас "на папиру" очекује нешто лакши распоред него у ових осам кола, али не значи да ће тако бити и на паркету- изјавио је Марко Димитријевић, тренер гостију. Наредни меч Златибор ће одиграти у среду, 26. новембра, од 18 часова, када ће у заосталој утакмици 7. кола дочекати екипу Радничког 1950 из Крагујевца.

КК Златибор - КК Полет Ратина 102-70 (35-9, 20-21, 25-22, 22-18)

Дворана: "Хала спортова " у Чајетини

КК Златибор: Тмушић 11, Павловић 12, Брашанац 15п. 5 ск, Шекуларац 24 п. 6 ск. 4 ас, Ђуричић, Пантовић, Мајсторовић 12, Дабић, Смоловић 10, Богдановић 9, Стаматовић, Мићевић 8. Тренер: Владан Калоперовић.

КК Полет Ратина: Премовић 12, Хабуш 20 (4 тројке), Чоловић, Гладанац 3, Ракић 2, Васиљевић, Гамбирожа 9, Ловић, Мартиновић 3, Ерац 8, Глишовић 10, Ђекић 1. Тренер: Марко Димитријевић.

Судије: Б. Дуловић (Чачак), Ф. Арсић (Чачак)

Делегат: Е. Меховић (Прибој)