Кошаркаши нас послушали - први тријумф "Златибора"

У 4. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора савладали су екипу Слоге из Деспотовца са 77-69. Екипа Владана Калоперовића тако је дошла до свог првог тријумфа у овој сезони, после три везана неуспеха. С друге стране, гости из Деспотовца, који су до ове утакмице имали максималан учинак, доживели су први пораз. Најефикаснији у победничкој екипи био је Тмушић са 17 поена, док је код гостију Глишовић постигао 20 кошева. У прилично изједначеној утакмици, кошаркаши Златибора су од самог почетка показали да су изузетно мотивисани да коначно прекину серију неуспеха, тако да су у првом периоду меча успели да наметну свој ритам игре, пре свега захваљујући доминацији у скоку. У овом сегменту, посебно се истакао Смоловић, који је на крају меча имао двоцифрен број ухваћених лопти. Ипак, Слога у другој четвртини успева да преокрене резултат, а главни носилац овог преокрета био је Милић, који је неколико пута постизао кош уз фаул. Гости су, тако, на одмор отишли са минималном предношћу, 36-34. Већи део другог полувремена екипе су се смењивале у вођству, а посебно вреди истаћи велики број промашених слободних бацања гостујуће екипе. Пресудни моменти меча догодили су се у самој завршници – најпре је у 37. минуту Тмушић погодио тројку о таблу за вођство свог тима 70-65, да би у последњем минуту, капитен Стаматовић са две узастопне тројке дефинитивно потврдио победу Златибора. - Јако нам је битна ова победа, поготово зато што у наредном колу идемо у Чачак, па онда дочекујемо Прибој. Били смо добри у скоку, али то је производ добре зонске одбране коју смо играли – изјавио је тренер Златибора, Владан Калоперовић. Његов колега, Жарко Дојчиновић, издваја лошу реализацију слободних бацања као основни узрок пораза своје екипе. - Када промашите двадесетак слободних бацања, онда немате много шанси. Играли смо против добре екипе, која, иако до овог кола није имала ниједну победу, поседује квалитет. Они су, ипак, два од та три меча играли у гостима – рекао је Дојчиновић. У наредном, 5. колу, Златибор ће, 2. новембра, гостовати у Чачку, екипи Железничара, док ће истог дана, Слога дочекати Полет. КК Златибор – КК Слога Деспотовац 77- 69 (34-36) Дворана: Спортска дворана Чајетина Гледалаца: 200 КК Златибор: Тмушић 17, Пантовић, Мимић, Чорбић 6, Кнежевић 9, Милутиновић Н, Мајсторовић 15, Смоловић 13, Дидановић 6, Рајовић, Стаматовић 11. Тренер: Владан Калоперовић КК Слога (Д.): Радуловић 2, Радивојчевић 10, Павловић, Милојевић, Милутиновић Б. 7, Андрејић,Анђелић, Глишовић 20, Милутиновић А. 8, Николајевић 7, Милић 15. Тренер: Жарко Дојчиновић.