Кошаркаши добили борбу за опстанак

У 24. колу Прве лиге Запад, кошаркаши Златибора савладали су екипу Слоге из Пожеге са 79-56 (17-20, 24-11, 18-16, 20-9), директног ривала из доњег дела табеле. На тај начин, тим из Чајетине дошао је до девете првенствене победе и практично обезбедио опстанак у лиги и нешто мирнију завршницу првенства. И поред мањих кадровских проблема, домаћи тим имао је више расположених играча од Слоге, за коју је само пет играча постизало поене. Најефикаснији код гостију био је Павловић са 20 поена, док се у домаћем тиму највише истакао Никола Кнежевић са 26 поена и 7 асистенција, Мајсторовић је убацио 15 кошева, док је Смоловић поново остварио дабл-дабл (12 поена и 10 скокова). Такође, треба истаћи и запажене улоге двојице резервиста, Рајовића и Чорбића, који су изузетном борбеношћу успели да у великој мери допринесу победи свог тима. После одличног почетка утакмице и серије 11-2, домаћи тим је мало посустао и дозволио гостима да дођу најпре до изједначења, а потом и до предности, са којом су и завршили прву четвртину. (17-20). Ипак у наставку, Златибор је успео да потпуно преузме контролу над игром и већ до полувремена стекне двоцифрену предност (41-31), коју је до краја утакмице постепено увећавао. У наредном колу, Златибор ће против Новог Пазара, одиграти последњу овосезонску утакмицу пред својом публиком. КК Златибор – КК Слога Пожега 79-56 (17-20, 24-11, 18-16, 20-9) Дворана: Хала спортова у Чајетини Гледалаца: 250 КК Златибор: Тмушић 5, Пантовић, Мимић, Чорбић 10п. 6 ск, Драговић, Кнежевић 26 п. 7 ас, Мајсторовић 15, Смоловић 12 п. 10 ск, Рајовић 8 п. 5 ск, Радојичић 4. Тренер: Владан Калоперовић. КК Слога Пожега: Павловић 20, Пантовић, Лековић, Пановић, Јевтовић 11, Николић, Матовић, Василић, Стевовић 9 п. 5 ск, Лазаревић 8, Самарџић 8 п. 8 ск.