Кошарка: Звезда поново победила Златибор

Кошаркаши Златибора изгубили су од Црвене звезде резултатом 83:57 у седмом колу Суперлиге на гостовању у Железнику. Екипа Страјина Недовића пружила је добар отпор у првом полувремену и играла егал, али је у наставку до изражаја дошао Звездин квалитет и убедљива разлика.

Најефикаснији код победника био је Филип Човић са 16 поена и то без промашаја (5/5 за два, 1/1 за три, 3/3 слободна бацања). Двоцифрени су још били Огњен Добрић са 12 поена и Кеј Си Риверс са 11 поена. За чајетински састав је 15 поена постигао бек Божидар Бабовић, док су по 11 поена додали Богдан Ризнић (све у првом полувремену) и Радомир Маројевић.

Меч је одигран у дворани ФМП арена јер је хала "Александар Николић" заузета због утакмица женске одбојкашке репрезентације, а директан пренос је био на ТВ Арена спорт.

Златибор је у првих пет минута играо скоро кош за кош са фаворитом. Уследила је серија 14:1 домаћих који су промашили само један шут из игре у првој четвртини. У другом периоду Чајетинци су имали добар проток лопте, а погађали су и тројке које су их одржавале у игри, а најрасположенији били су Ризнић и Маројевић. Успевају гости да приђу на само три поена заостатка (33:30), што је разбеснело тренера Звезде Милана Томића, па је чак и капитена на овом мечу Марка Кешеља послао у свлачионицу. Захваљујући расположеном Човићу, црвено - бели поново долазе до плус девет пред друго полувреме.

У наставку је игра Златибора попустила, па је актуелни шампион државе и освајач АБА лиге дошао први пут до више од 20 поена разлике. Последњу четвртину обележио је мали број поена, иако није било резултатског притиска, као и тајм аути и фаулови у последњем минуту при ситуацији када је меч био решен.

У наредном колу, Златибор дочекује ОКК Београд у среду 22. маја.

Црвена звезда - Златибор 83:57 (25:16, 19:19, 26:12, 13:10)

Дворана: ФМП Арена, гледалаца: 350, судије: Белошевић, Мрдак, Јурас.

Црвена звезда: Раданов 2, Човић 16, Кешељ, Давидовац 7, Ненадић 4, Фаје 6, Берон 6, Добрић 12, Ристић 10, Симанић 2, Риверс 11, Оџо 7.

Златибор: Воркапић 8, Весовић, Смоловић 2, Крстајић 5, Чорбић, Ризнић 11, Маројевић 11, Николић, Рондовић 5, Бабовић 15.