Кошарка: Златибору припао комшијски дерби у Купу

Кошаркаши Златибора победили су ужичку Слободу на гостовању резултатом 91:82 у другом колу Купа Кошаркашког савеза Србије. Тиму из Чајетине је ово пета везана победа у комшијским дербијима у последње две године. П

ублика која је у добром броју испунила дворану Велики парк видела је лепу кошаркашку представу, а на крају је Златибор славио потврдивши разлику у квалитету између Прве кошаркашке лиге Србије и Б лиге.

Златибор је боље отворио меч и добрим шутем споља је рано дошао до двоцифрене разлике. Већ у другој четвртини гости су имали 23 поена предности (15:38) и добро су неутралисали свог прошлогодишњег саиграча Петра Марића, али су енергичнија одбрана и пресинг донели Ужичанима смањење заостатка на 10 поена на полувремену (39:49). Тим тренера Вање Гуше је добро почео и друго полувреме одржавајући двоцифрену предност одбијајући налете црвено – црних предвођене искусним Анђићем. У последњој четвртини тренер Владимир Лучић дао је шансу младим играчима Слободе који су је одлично искористили и борбеношћу нису дозволили рутинско привођење утакмице крају. Искуство Златибора и играње Папића на месту центра донели ипак није дозволило велики преокрет на задовољство групе навијача који су бодрили Чајетинце у комшисјком дербију.

Најефикаснији код победника био је Драгослав Папић са 19 поена, по 14 су убацили Немања Гуџић и Милан Вулић, а 13 поена имао је Владимир Величковић. У ужичком тиму Никола Малешевић је постигао 15 поена, док је Бранко Анђић убацио 14. Занимљиво да су за Слободу наступили Петар Марић и Мирослав Радић, који су прошле године са Златибором изборили пласман у КЛС, док је против некадашњег тима играо и бек Златибора Немања Вучићевић.

За Слободу је ово био први пораз у сезони након пет победа у Другој лиги. Екипа Златибора после пласмана у треће коло Купа у суботу дочекује Војводину у петом колу КЛС - а где тренутно има скор од три победе и једног пораза.