Кошарка: Златибор завршио сезону још једним поразом од Подгорице

Утакмица Златибора и Подгорице

Кошаркаши Златибора изгубили су од Подгорице са 93:100 и у другом мечу четвртфинала АБА2 лиге на домаћем терену у дворани ТРК Златибор. Чајетински тим није успео да поправи утисак из убедљивог пораза у првој утакмицу и тако је завршио сезону.

Црногорски представник је поново био на високом нивоу на обе стране терена и поентерским серијама је гасио наде Чајетинаца за огроман преокрет.

Утакмица је отворена са 0:8 у корист Подгорице, али је Златибор дошао до погодака за три и вратио се у меч. Имали су домаћи добар период у другој четвртини када су допринос дали резервисти Милошевић и Чорбић и осетио се позитиван налет са вођством 45:39. Ипак, поново су гости одговорили серијом 8:0 услед одбрамбених пропуста Златибора. У првим акцијама првог полувремена видело се да је Подгорица много спремнији тим за овај двомеч, имала је екипа Драгана Радовића и 20 поена предности, а на крају је уписана још једна победа са троцифреним бројем поена.

У екипи Златибора је најефикаснији био капитен Брано Ђукановић са 18 поена, док је Јуре Шпан постигао 15 поена. Своју минутажу искористио је Лазар Милошевић да убаци 14 поена, колико је имао и Милош Глишић уз седам скокова. За Подгорицу је 15 поена постигао Дејлен Кунц, уз пар лепих закуцавања, центар Филип Анђушић је постигао 14 поена уз осам скокова, а плеј Брендон Слај је уписао 13 поена уз осам асистенција.