Кошарка: Златибор славио против Беовука у гостима

У мечу 20. кола Кошаркашке лиге Србије екипа Златибора је као гост савладала Беовук са 85:79.

Меч је обиловао преокретима. Чајетинци су после првих десет минута имали три поена предности, Беовук је водио на полувремену, а током трећег периода имао и 11 поена вишка (62:51). Златибор је ипак успео да се избори за то да у последњу деоницу уђе са нерешеним резултатом (67:67). Управо су завршница треће и уводни минути четврте деонице били можда и кључни за коначни исход, с обзиром да се преокрет, који су Чајетинци у тим тренуцима извели, испоставио као пресудан чинилац за стварање залихе у поенима која ће се испоставити ненадокнадивом по домаће. Златибор је у одређеним тренуцима имао и 12 поена вишка.

KK Беовук 72: Матијашевић 9, Грушановић 15 п. 7 ск, Каралић 9 п. 6 ск, Вучићевић 13, Дрљан 6, Мицуловић, Павловић, Стиковић 4 п. 5 ск, Џуџин 3, Рибошкић 13, Миљеновић 7. Тренер: Рајко Мирковић

КК Златибор: Ризнић 17 п. 6 ск, Маројевић 10, Бјелица 9 п. 7 ск, Воркапић 8 п. 6 ас, Рондовић 8, Бабовић 4, Смоловић, Чорбић, Павловић 11, Весовић, Крстајић 16 п. 5 ас, Николић 2. Тренер: Вања Гуша

(фото: архива)