Кошарка: Златибор се мучио са Беовуком, али победио

Кошаркаши Златибора победили су екипу Беовука резултатом 74:66 у седмом колу Кошаркашке лиге Србије. Екипа из Чајетине није играла најбоље, али је серијом 13:0 у последњој четвртини успела да реши меч и дође до треће победе у такмичењу. Најбољи играч меча био Никола Павловић са дабл-дабл учинком од 18 поена и 12 скокова, а за победничку екипу Стефан Крстајић је додао 13 поена, док је Крсто Бјелица убацио 12. У Беовуку је са 19 поена најефикаснији био Младен Грушановић, син легендарног прволигашког играча Мијајла. Београдски тим је био ослабљен неиграњем Немање Безбрадице, док се током меча повредио Немања Вучићевић, прошлогодишњи члан Златибора. Овом победом екипа Вање Гуше је на скору 3/4, док Беовук остаје на последњем месту са једмом победом и шест пораза. Златибор и овај меч отвара лоше, Маројевић је брзо ушао у проблеме са фауловима и изгубљеним лоптама, а гости имају седам поена предности (0:7 и 4:11). После тајм аута, домаћи су заиграли боље, и нашли решења испод коша, али их је шут из даљине слабо служио. После првих 10 минута било је шест разлике за Беовук, што је додатно умирило тиху златиборску публику. У другом кварталу, Златибор је заграо пресинг, па долазе и до изједначења, а убрзо и првог вођства (33:32), али су на полувреме тимови отишли поравнати (36:36). Прву тројку после седам покушаја за Златибор убацује Рондовић почетком треће четвртине за 42:39. Чајетинци долазе и до осетније предности од шест поена (53:47), али се Беовук враћа у меч. Утакмица је решена среднином треће четвртине када Златибор прави серију 13:0. У тим моментима играли су са три плејмејкера (Воркапић, Бабовић, Крстајић) али је носилац серије био крилни центар Павловић. Одличном борбеношћу и енергијом која је доминирала двораном истакао се и у нападу и у одбрани, и допринео да Златибор дође до разлике коју је успео да очува до краја. Тренер домаћих Вања Гуша није био задовољан издањем својих изабраника, упркос победи и најавио је да ће екипа морати да ради на основама кошарке, организацији игре, као и на психолошком плану како би се учинак поправило у наставку сезоне. КК Златибор - КК Беовук 74:66 ( 15:21, 21:15, 19:18, 19:12) Дворана: Ваи Таи, гледалаца: 350, судије: Маричић, Прпа, Седлар. КК Златибор: Воркапић 9, Крстајић 13, Бјелица 12, Гашић 6, Лобарев, Смоловић, Чорбић, Ризнић 3 (5 ас, 8 ск), Маројевић 7, Рондовић 3, Бабовић 3, Павловић 18 ( 12 ск) КК Беовук: Матијашевић 6 (6 ас, 6 ск), Дрљан, Рибошкић 10, Грушановић 19, Чабаркапа 4, Жао Ћућин, Андрејић 4, Живановић 10, Лалевић 2, Вучићевић 11.