Кошарка: Златибор "рањен", али победио (видео)

Утакмица Златибора и Новог Пазара

Кошаркаши Златибора Голд гондоле победили су екипу Новог Пазара са 80:72 у 27. колу Адмирал бет Кошаркашке лиге Србије на домачем терену у Спортској дворани у Чајетини.

Чајетински тим у десеткованом саставу је дошао до 21. победе у сезони и оправдао улогу фаворита против екипе која се бори за опстанак. Екипа Страјина Недовића је у тешком такмичарском распореду јер је после турнира АБА2 лиге играла два меча за 48 сати, најпре у Панчеву у среду, па у Чајетини у петак, а и следеће коло је ванредно, када се гостује Џокеру у Сомбору. Четвртфинале АБА2 лиге ће донети још два меча у средини недеље.

Такав темпо оставио је трага на екипу јер се листи повређених играча придружио и капитен Брано Ђукановић који је пропустио овај меч, а у последњем минуту је и Иван Смиљанић доживео повреду. Да подсетимо, ван строја су Димитрије Николић и Јуре Шпан.

Домаћи тим је добро почео меч, вођен капитеном Чорбићем који је преузео ту улогу и показао сналажљивост и борбеност у старту. Иако игра у првој четвртини није била блистава јер су се лопте губиле а одбрана је била порозна, домаћи су имали предност. Она постаје осетљивија са наставком серије тројки јер их Смиљанић убацује две, а Глишић добром покретљивошћу ствара добре позиције.  Имали су домаћи и плус 14 после треће четвртине, али се Пазарци враћају контранападима, и погоцима својих странаца. Ипак, новим тројкама Златибор одбија налет  и слави пообеду са својим навијачима.

Најефикаснији у победи био је Милош Глишић са 24 поена и седам скокова, док је Јан Ребец додао 16 поена, а Смиљанић је постигао један мање. Виктор Ковачевић је уписао 11 поена, седам скокова и пет асистенција.

У гостујућем тиму је 22 поена убацио амерички плејмејкер Џером Грин, а 16 је додао Теренс Мотли, док је бивши играч Златибора Стеван Карапанџић скупио шест поена.

На три кола пре краја, Чајетинци су на учинку од 21 победе и шест пораза, а најближи тимови своје мечеве играју у суботу. У претходном колу водећа Војводина је победила Чачак94 у напетој завршници, чиме је задржала победу више од Спартака, и две од Златибора.

Златибор Голд гондола – Нови Пазар 80:72 (21:17, 20:15, 24:19, 15:21)

Спортска дворана Чајетина, гледалаца: 200, судије: Стефановић, Здравковић, Крстић.

Златибор ГГ: Захирагић 4 (5ас), Милошевић, Глишић 24 (7ск), Лјутић 3, Матовић, Смиљанић 15 (8ск), Ковачевић 11 (7ск, 5ас), Ребец 16, Чорбић 7, Стојичић.

Нови Пазар: Грин 22, Васић 5, Милић, Гутаљ 6, Станковић, Бојд 14, Мотли 15 (10ск), Карапанџић 6, Тодоровић 4, Исламовић.