Кошарка: Златибор поражен у Вршцу

У мечу 13. кола Кошаркашке лиге Србије Златибор је као гост поражен од Вршца са 90-82 (23-24, 26-16, 19-18, 22-24). Чајетинцима је ово први пораз у последњих пет мечева, укупно шести у лиги, док је тим с југа Баната остварио пету победу.

Меч је пресудила последња четвртина. Златибор, који је на полувремену имао девет поена минуса, у овом периоду је успео да дође до изједначења (71-71). Вршац је потом серијом 14-3 поново вратио двоцифрену предност (током меча имали су и 16 поена вишка), чиме је практично одлучен победник. Иначе, највећа предност Чајетинаца на овом мечу износила је шест поена.

Радомир Маројевић је остварио дабл-дабл (23 поена, 12 скокова), док је веома запажену партију код гостију пружио и Крсто Бјелица (21 поен, осам скокова, седам асистенција).

КК Вршац: Митровић 8 п. 8 ас, Ћирковић 12, Силађи 12, Радивојевић 7, Огњеновић 10 п. 5 ск, Мунижаба 6, Бркић 3, Јовановић 17 п. 6 ск, Капетановић 9 п. 7 ск, Симовић 6. Тренер: Бранко Максимовић

КК Златибор: Смоловић, Ризнић 7, Маројевић 23 п. 12 ск, Воркапић 3 п. 7 ас, Рондовић 10, Бјелица 21 п. 8 ск. 7 ас, Бабовић 8 п. 5 ск, Чорбић, Павловић 6 п. 6 ск, Гашић 2, Лобарев, Крстајић 2. Тренер: Вања Гуша

(фото: КК Златибор)