Кошарка: Златибор поражен у Новом Пазару

У првој утакмици у 2020. години кошаркаши Златибора су на гостовању Новом Пазару поражени са 89:87. Овом рундом такмичења започео је други круг у Кошаркашкој лиги Србије, где Чајетинци сада имају скор од девет победа и пет пораза.

У веома неизвесном мечу, о чему сведочи и чињеница да је само једном предност на страни једног од ривала била десет поена разлике, домаћи тим се реванширао Чајетинцима за пораз на старту сезоне. Техничка грешка досуђена је Брунчевићу на пола минута пре краја меча, при резултату 87:87, после чега гости нису искористили напад. У самој завшници Нешовић је погодио слободна бацања, а Чајетинци нису реализовали шут за победу.

Најзапаженији актер меча био је Траик Брунчевић (28 поена, осам скокова), а у домаћем тиму двоцифрени су још били Кораћ (12 поена, осам асистенција), Вучићевић (12), Тодоровић и Нешовић су убацили по 11, а Новаковић 10 поена. У чајетинском саставу Никола Павловић је имао 19 поена и осам скокова, Папић је постигао 17 поена уз пет ухваћених лопти, Поповић је имао 16 поена и шест додавања, а Ризнић 16 поена и шест скокова. Златибор је имао десет играча на располагању, а Маројевић је на паркету провео нешто више од 10 минута.

ОКК Нови Пазар: Брунчевић 28 п. 8 ск, Исламовић 1 п. 5 ск, Миладиновић 2, Кораћ 12 п. 8 ас, Нешовић 11, Хабибовић, Малори, Нумановић 2, Новаковић 10, Тодоровић 11, Муратовић, Вучићевић 12. Тренер: Оливер Поповић

КК Златибор: Поповић 16 п. 6 ас, Стаменић 2, Ризнић 16 п. 6 ск, Папић 17 п. 5 ск, Маројевић 5, Весовић, Миловановић 2, Воркапић 8 п. 6 ас, Станојевић 2, Павловић 19 п. 8ск. Тренер: Страјин Недовић

(фото: архива)