Кошарка: Златибор поражен од Беовука 72; Јуниори славили у гостима

У 8. колу Кошаркашке лиге Србије кошаркаши Златибора поражени су на свом паркету од београдског Беовука 72 са 71-75 (20-17, 13-18, 22-18, 16-22), што им је укупно четврти пораз у сезони.

Веома неизвестан меч обележио је велики број личних грешака и изгубљених лопти са обе стране, што је најизраженије било у уводним минутима-без постигнутог поена играло се више од два минута, а први поени из игре постигнути су тек у 4. минуту. У првој четвртини укупно је досуђено 13 личних грешака обема екипама.

У првих 20 минута Златибор је више минута био у вођству, два пута је оно износило пет поена разлике (11-6 и 31-26), док су гости једном водили са пола коша (13-14) а у самој завршници полувремена успели да дођу и до два поена вишка. Поново је, као у неколико претходних утакмицама на свом паркету, домаћи тим допустио противничким играчима да у последњим тренуцима четвртине постигну кош. Овога пута је Матијашевић погодио шут за одлазак своје екипе на паузу са два поена вишка (33-35).

Трећи период почео је веома лоше по домаће. Радомиру Маројевићу је, после две брзе личне грешке, досуђена и техничка грешка због "флопинга", што му је био пети фаул. У тим тренуцима, његову улогу преузео је Смоловић и успео је сасвим солидно да одговори том задатку (7 поена, 6 скокова, једна блокада). Почетком 30. минута Златибор је имао и +7 (54-47), али је у последњих 10 минута ушао са само кошем разлике (55-53).

У последњој четвртини, у којој је Величковићу досуђена техничка грешка, поново је виђена "резултатска клацкалица", а можда и пресудни тренутак меча била је тројка Матијашевића на два минута пре краја, после чега су гости повели са 69-67.

На девет секунди пре краја меча капитен гостију, Игор Јевђенић, погодио је тројку из угла за 73-68, чиме је практично одлучена утакмица. Одмах потом, Папић је погодио тројку за 71-73, али је затим направио неспортски прекршај, после чега је Јевђенић са линије пенала поставио коначан резултат.

Најефикаснији у домаћем тиму био је Драгослав Папић (17 поена, осам скокова), Милан Вулић убацио је 16, а Владимир Величковић 15 кошева. Код гостију, Немања Безбрадица је уз 23 поена имао и осам скокова, док је Лука Макисмовић убацио 11 поена.

У шуту са линије пенала Златибор је био успешнији (19/26, наспрам 20/33 гостију), али су гости били успешнији у шуту за три (7/16, наспрам 6/23 Златибора).

КК Златибор: Спасов 3, Смоловић 7 п. 6 ск, Чорбић, Вулић 16, Станојевић, Ризнић 2, Вучићевић 1, Папић 17 п. 8 ск, Маројевић 2, Рутовић, Гуџић 8, Величковић 15. Тренер: Вања Гуша

КК Беовук 72: Матијашевић 8, Јевђенић 8, Драговић 7, Мусић 4, Неранџић 5 п. 5 ск, Грушановић, Војиновић 1, Максимовић 11, Петрић 8 п. 6 ск, Безбрадица 23 п. 8 ск, Каралић. Тренер: Рајко Мрковић

Јуниори КК Златибор остварили су победу на гостовању Шумадија Страгарима 2017, резултатом 75-51 (15-15, 19-16, 14-10, 27-10), што им је први тријумф у гостима, укупно трећи у пет утакмица Међурегионалне лиге Центар. Најефикаснији у тиму из Чајетине био је Матија Милекић са 22 коша.

КК Златибор: Милекић 22, Гавовић 11, Јанковић 2, Сапун 12, Вучковић 7, Пећинар 3, Лојаница 2, Јовановић 8, Јовић 2, Бјеличић 3, Стакић 2, Колев. Тренер: Владан Калоперовић