Кошарка: Златибор поново поражен од ОКК Београда

Кошаркаши Златибора изгубили су од ОКК Београда резултатом 84:61 у 20. колу Кошаркашке лиге Србије на гостовању.

Чајетински тим је лоше одиграо другу четвртину када је противнику дозволио серију 16:0 чиме су дошли до убедљивог вођства које је одлучило победника. Златибору очигледно не одговара млада београдска екипа јер су изгубили у оба овосезонска сусрета. Ово је била прва утакмица Златибора од 24. јануара и турнира АБА2 лиге после којег су се појавили проблеми са коронавирусом.

Најефикаснији у победничком тиму био је млади Никола Ђуришић са 21 поеном, а два мање је уписао центар Младен Вујић, док је 15 поена уз шест скокова додао искусни Никола Драговић. Са друге стране, код Чајетинаца су двоцифрени били само Драгослав Папић и Брендон Мекој који је на дебију у српској кошарци убацио 10 поена уз осам скокова, а на овом мечу није било Душана Кутлешића.

Састав Страјина Недовића је отворио меч тројком Протића и повео са 4:0, али се до средине првог периода играло у егалу. У том делу игре је прве поене у дресу Златибора постигао и Американац Мекој, погодивши два бацања. Разлика од четири поена после првих 10 минута била је неупоредива са предношћу до које су клонфери дошли у другом кварталу. ОКК Београд је други период игре решио у своју корист резултатом 29:12 и стекао убедљиву предност пред друго полувреме.

У трећем периоду, екипа Златибора се ослонила на шут за три поена, али с обзиром да је током целог меча ово оружје било непоуздано (7/31), домаћи су одржавали предност. Са друге стране, и екипа Бранислава Ратковице је имала слаб тројкашки проценат (21%) али су поенима из рекета правили разлику. Занимљиво је да су по 42 поена постигли и стартери и играчи са клупе ОКК, који је убедљивим резултатом дошао до осме победе у такмичењу.

Екипа Златибора сада има скор 14/4, две победе мање од Војводине и две победе више од Новог Пазара. У наредном колу већ у уторак 9. фебруара у Чајетини ће се играти комшијски дерби са Слободом уз пренос на ТВ Арена спорт.

ОКК Београд - Златибор 84:61 (17:13, 29:12, 18:20, 20:16)

Дворана: Мега фактори.

Златибор: Протић 7, Чабрило, Марјановић 9, Јоксимовић, Митровић 8, Јефтић 3, Ризнић, Воркапић 6, Папић 12, Мекој 10 (8ск), Станојевић 4, Павловић 2.

ОКК Београд: Драговић 15, , Вујић 19, Тодорић 8 (5 ас), Мусић, Болтић 4 (5 ас), Ђуришић 21, Марковић 10 (9ск), Брекић 1, Ковачевић 4, Вељковић 2, Грујанић.