Кошарка: Војводина савладала Златибор; Поражени и кадети

Кошаркаши Златибора поражени су на свом паркету од Војводине са 84-91 ( 14-28, 20-15, 26-14, 24-34), у оквиру 5. кола Кошаркашке лиге Србије, што им је други пораз у лиги. Новосађани су дошли до првог тријумфа у сезони.

Дуел две екипе које су претходне сезоне заједно из друголигашког друштва обезбедиле пласман у највиши ранг боље су отворили гости. Веома добар проценат шута за три поена и чак 13 поена расположеног Дејана Јањића донело је Војводини почетну предност од 13-4. У овом периоду једини расположен за игру у домаћем тиму био је Маројевић, али је он убрзо ушао у проблем с личним грешкама, због два фаула у нападу. Са три поена Бјелице (два плус један) у последњој секунди четвртине, после претходно изгубљене лопте домаћих, Војводина је после првих десет минута имала +14.

У другој деоници се разиграо Милан Вулић (девет поена), а Војводина је ослабила у шуту за три поена, тако да је Златибор пришао на 31-33, али је после неколико изгубљених лопти гостујући тим поново вратио осетнију предност. Смоловић је скоком у нападу и поенима поставио коначан резултат полувремена, 34-43.

Златибор је у потпуности доминирао у трећем периоду. Серијом 11-0 по први пут су повели (45-43), у финишу четвртине чак имали и шест поена вишка, али је Бјелица поново тројком у последњој секунди периода преполовио заостатак свог тима.

У последњој деоници Златибор је примио чак 34 поена. Екипе су се већим делом четвртине смењивале у вођству, на четири минута пре краја домаћи су водили са шест поена (79-73), али је Војводина потом направила серију 10-0 (79-83), а тројка Бјелице на минут пре краја означила је крај свих нада за Чајетинце да могу до нове победе.

Најефикаснији играч меча био је Крсто Бјелица (27 поена, 5 тројки), док је Дејан Јањић утакмицу завршио са поеном мање (26) уз седам скокова. У домаћем тиму најефикаснији је био Радомир Маројевић (22 поена, осам скокова), за његову игру леђима у рекету гости нису имали решења, али су зато доминирали у шуту за три поена (13/4 за Војводину). Владимир Величковић је убацио 18, Милан Вулић 15, а Драгослав Папић 13 поена, уз пет ухваћених лопти.

КК Златибор: Тмушић, Радовић, Папић 13 п. 5 ск, Спасов 4, Ризнић 2, Маројевић 22 п. 8 ск, Величковић 18, Вулић 15, Смоловић 4, Вучићевић 6, Станојевић, Гуџић. Тренер: Вања Гуша

КК Војводина: Зарић 2, Стојановић 8, Бербаков 8, Јањић 26 п. 7 ск, Бјелица 27, Стојачић 8, Прица 10, Јовишић, Чабрило, Атанасов, Бировљев, Матовић 2. Тренер: Филип Соцек

Пораз на домаћем паркету доживели су и кадети КК Златибор, укупно трећи у исто толико кола Међурегионалне лиге Центар. Они су изгубили од Смедерева са 54-86 (11-25, 16-21, 11-25, 16-25). Већ почетном серијом од 16-0 гости су показали да су фаворити у овом мечу, у којем су пре свега искористили предност у висини. Серијом поена Пећинара и Лојанице домаћи су у другом периоду пришли на 19-27, али више од тога нису могли, тако да је предност Смедерева до краја меча постепено расла.

У гостујућем тиму сви су се уписали у стрелце. Предњачили су Стеван Јовановић (15 поена, девет скокова) и Немања Николић (17 поена). Најефикаснији у екипи Златибора био је Павле Пећинар (22 поена), Ђорђе Лојаница је имао 12 поена и осам скокова, док је Луки Млађеновићу само један скок фалио за дабл-дабл (11 поена, девет скокова).

КК Златибор: Пећинар 22, Туцовић 2, Лојаница 12 п. 8 ск, Станић, Млађеновић 11 п. 9 ск, Весовић 2, Колев, Ивановић, Грбић, Савичић, Ристивојевић 5. Тренер: Душко Пантовић

КК Смедерево: Јанковић 5, Станић 7, Николић 17, Мирић 2 п. 5 ск, Радовић 8, Васић 5, Карличић 10, Јовановић 15 п. 9 ск, Спасојевић 9, Новосел 2 п. 6 ск, Милутиновић 10 п. 7 ск. Тренер: Иван Мијатовић