Кошарка: Важна победа Златибора против ОКК Београда

Кошаркаши Златибора победили су на домаћем паркету ОКК Београд резултатом 85:81 (22-19, 21-23, 29-22, 13-17) у 17. колу Прве кошаркашке лиге Србије. Била је ово девета победа чајетинског тима у првенству, чиме су се учврстили у горњој половини табеле и повећали шансе за пласман у Суперлигу Србије.

Златибор је слабије ушао у меч, али су до полувремена преокренули. У наставку су у пар наврата имали  и двоцифрену разлику (највећа 61-50 у трећем периоду), али су борбени Београђани успели да смање разлику. Екипа ОКК Београда добрим решењима у одбрани навела је домаће на лошу селекцију шута и изгубљене лопте, па је виђена неизвесна завршница у којој је ОКК дошао и до вођства (78-79 на 2.5 минута пре краја). Ипак, екипа Вање Гуше је успела да тријумфује захваљујући тројци шутерски расположеног Светозара Поповића на 47 секунди пре краја меча.

Управо је искусни плејмејкер, Поповић, био најефикаснији код победника са 25 поена уз шут за три 5/10 и по пет скокова и асистенција, док је Милан Вулић убацио 18 поена. Центар Радомир Маројевић постигао је 17 поена уз шест ухваћених лопти. У саставу „клонфера“ који сада имају скор 7/10 најефикаснији је био Алексеј Нешовић са 23 поена, уз по  пет скокова и асистенција, док је Радован Ђоковић убацио 19.

КК Златибор: Тмушић, Сонголо, Поповић 25 п. 5 ск. 5 ас, Смоловић 2, Спасов, Симовић 9, Папић 10 п. 5 ск, Гуџић, Вулић 18, Маројевић 17 п. 6 ск, Ризнић 2 п. 5 ск, Величковић 2.

ОКК Београд: Нешовић 23 п. 5 ск,. 5 ас, Ђоковић 19, Савковић 5, Симеуновић 5, Миловановић, Нешић, Јовановић 10, Матић, Дрекаловић 13, Вујовић 4, Станковић 2.

На полувремену, публици у дворани СТЦ Златибор представили су се млађи пионири Златибора и ужичког Шампиона. Управо ће састав Миодрага Милојевића ускоро са сениорима путовати у Ниш, где ће све млађе категорије клубова учесника Купа Радивоја Кораћа одиграти своје такмичење, као својеврсну увертиру главним мечевима.

У наредном колу Златибор гостује Војводини у Новом Саду, док ОКК Београд дочекује краљевачку Слогу.