Кошарка: Први пораз Златибора

Кошаркаши Златибора изгубили су од ОКК Београда на домаћем терену резултатом 80:82 у петом колу Кошаркашке лиге Србије. Ово је први пораз екипе Страјина Недовића и најслабије одигран меч у сезони.

Кош за победу у последњој секунди убацио је Марко Стојадиновић који је био и најефикаснији са 19 поена. Истакао се са 18 поена и 16годишњи Никола Ђуришић, син прослављене српске одбојкашице Весне Читаковић Ђуришић, а 12 поена је додао Михаило Мушикић.

За екипу Златибора је 20 поена уз осам скокова уписао Душан Кутлешић, а 11 поена је постигао Немања Протић. На овом мечу није било Николе Малешевића, који је напустио клуб и наставља каријеру у Северној Македонији.

Чајетински тим је веома лоше отворио меч и дозволио гостима да поведу са 14:0, а Златибор је први кош постигао после четири и по минута игре. Предвођена снажним плејмејкером Болтићем, млада екипа клуба велике традиције је веома сигурно играла са јасним планом на терену. Постепено су домаћи смањивали разлику, али у првом полувремену нису функционисале главне нападчке опције које је ОКК одлично затварао уз бољи шут за три поена.

У другом полувремену разиграо се Кутлешић, дошло се до контра-напада и домаћи серијом 11:0 прелазе у вођство 63:60. Ипак, Златибор не успева да искористи веће искуство и када је водио са 70:65 дозволио је "клонферима" да се врати у меч и до краја игра кош за кош. У последњем минуту, Златибор је имао прилику да дође можда и до коначног вођства, али је напад лоше организован и Протић није погодио тројку, што је оставило три секунде за напад ОКК Београда, што је екипа Бранислава Ратковице претворила у другу победу у овој сезони.

Златибор сада има учинак од 4/1 и у наредном колу гостује Металцу у Ваљеву. Овај меч је преносила телевизија Мелос, као и све домаће утакмице које не буду преношене на Арени до краја сезоне.

КК Златибор - ОКК Београд 80:82 (17:27, 22:20, 24:13, 17:22)

Дворана: СЦ Чајетина, судије: Милојевић, Хаџић, Влаховић.

КК Златибор: Протић 11, Чабрило, 7, Остојић, Кутлешић 20 (8ас), Јоксимовић, Миловановић, Митровић 10, Ризнић 5, Воркапић 5 (8ск), Папић 10, Станојевић 5, Павловић 7 (12 ск).

ОКК Београд: Пауновић 3, Вујић 4, Тодорић 7 (5 ас), Болтић 9 (5 ас). Ђуришић 18, Брекић 6, Ковачевић 2, Павић 2, Мушикић 12, Стојадиновић 19 (8ск).