Кошарка: Пораз Златибора у доброј провери против Меге

Кошаркаши Златибора поражени су од екипе Мега Сокербета резултатом 65:87 у припремној утакмици одиграној у дворани Спортског центра у Чајетини.

Златибор је имао најјачу проверу од почетка припрема јер се састао са учесником АБА1 лиге и једним од четири најстабилнија клуба у Србији. Домаћи састав држао је прикључак у првој четвртини, али се у другом кварталу екипа тренера Влада Јовановића одвојила на двоцифрену разлику. Серијом 7:0 на почетку другог полувремена коју је повео некадашњи репрезентативац Миленко Тепић, Мега се одвојила на недостижну разлику која није угрожена до краја утакмице.

Чајетински састав је имао проблема са контролом скока и брзином млађих играча противника, као и са налажењем решења када се зауставе главне нападачке опције. Најефикаснији у тиму Страјина Недовића био је Никола Малешевић са 18 поена, док је млади Лазар Јоксимовић убацио 17 поена, већину у последњој четвртини. Са друге стране, истакао се тандем високих играча који се надају избору на НБА драфту. Филип Петрушев је постигао 22 поена, док је Марко Симоновић додао 17.

За екипу Златибора је ово била последња провера пред почетак Кошаркашке лиге Србије наредног викенда. У Чајетину долази Нови Пазар, а потом следе дуели против Напретка и Младости. Током припрема Чајетинци су победили Нови Пазар, Сутјеску и ККК Раднички, од ког су у првом мечу у Крагујевцу изгубили, а поражени су и од Слободе. Управо је са Ужичанима Мега одиграла утакмицу дан раније и у Ужицу победила са 93:81, а очекује их почетак АБА лиге.

Златибор: Протић 4, Малешевић 18, Кутлешић 9, Павловић 2, Ризнић 5, Митровић, Папић 5, Јоксимовић 17, Миловановић,Чабрило 2, Станојевић.

Мега Сокербет: Мишковић 4, Симоновић 17, Церовина 9, Матковић 8, Момиров 5, Тепић 8, Казалон 2, Петрушев 22, Ланговић 5, Јовичић 3, Смит, Јовић 3.