Кошарка: Пораз јуниора од Крагујевчана

Јуниори КК Златибор поражени су на свом паркету од крагујевачког Радничког 1950 са 61-67 (17-16, 19-17, 16-16, 9-18), у утакмици 10. кола Међурегионалне лиге Центар.

Иако су три четвртине окончали као тим у вођству, играчи Златибора у највећој мери су платили данак слабом почетку последње деонице, када су допустили гостима да за релативно кратко време преокрену резултат серијом 7-0. На нешто мање од два минута Златибор је дошао на кош заостатка, али је потом Андрија Бачаревић са пет узастопних поена отклонио све дилеме око победника.

Током меча виђено је неколико резултатских преокрета. Раднички је успео да у другој четвртини поведе са поеном разлике, али је у последњих десет секунди тог периода примио четири поена. Почетком треће четвртине Златибор је имао и +11 (46-35), али се та предност прилично брзо истопила.

У домаћем табору Матија Милекић је постигао 17 поена, док је Матеј Гавовић, који је знатним делом меча играо "јединицу" постигао 15 кошева. У редовима Радничког 1950 Бачаревић је са 19 кошева био најефикаснији, док је Марко Бабић остварио дабл-дабл (13 поена, 12 скокова).

КК Златибор: Колев, Гавовић 15 п. 7 ск, Ристивојевић, Бјеличић, Весовић 3, Милекић 17 п. 5 ск, Јанковић 5, Стакић 5 п. 5 ск, Лојаница 2, Јовић 2, Пећинар

КК Раднички 1950: Бабић 13 п. 12 ск, Илић 4, Рајковић 6, Цицић 5, Чаровић 8, Попадић А. 8, Попадић Н. 2, Бачаревић 19, Обрадовић