Кошарка - Нумановић погодио за победу у Чачку

У петој контролној утакмици, кошаркаши Златибора савладали су као гости екипу чачанског Борца са 75-73, поготком Асмира Нумановића девет секунди пре краја утакмице. Бивши играч Новог Пазара је после промашаја Мићевића ухватио лопту испод противничког коша и погодио за прву победу Чајетинаца над братским клубом, учесником најјачег ранга у земљи, у последња три меча.

У првом полувремену виђена је резултатски неизвесна утакмица, у којој су се екипе смењивале у вођству, а на одмор се отишло резултатом 40-40. У трећем периоду Златибор је одиграо веома добро, поготово у шуту за три поена, пред крај деонице имао је двоцифрену предност (61-51), а у последњих десет минута ушао са +9. Ипак, Борац је у уводним минутима последње четвртине серијом 6-0 пришао на 61-58, тако да се резултатска неизвесност одржала до саем завршнице. Најефикаснији у победничком саставу био је Милош Павловић, са 18 поена, Ненад Ђорић дао је 10, колико је убацио и Коста Ђорђевић. Сви играчи који су добили шансу уписали су се у стрелце, а у игру нису улазили Срђан Радовић и новопридошли Никола Васић.

Наредни меч Златибор ће одиграти у четвртак, у Новој Вароши, са екипом Златара.

КК Борац Чачак - КК Златибор 73-75 (16-17, 24-23, 12-21, 21-14)

КК Златибор: Мајсторовић 3, Павловић 18, Тмушић 6, Петронијевић 2, Ђорић 10, Нумановић 6, Мићевић 6, Ђорђевић 10, Смоловић 2, Марић 9, Радовић, Васић.