Кошарка - нова победа кадета

Кадети КК Златибор забележили су убедљив тријумф на последњој овосезонској утакмици на домаћем паркету. Они су у 17. колу Међурегионалне лиге Центар савладали Параћин са 80-45 (19-14, 19-6, 21-7, 21-18), дошавши до 12. победе у лиги. Неизвесност је виђена само у првом периоду, а у наредна два Чајетинци су противницима дозволили једноцифрен број поена, шест у другој и седам у трећој четвртини, тако да је на крају остварен убедљив тријумф.

- Успели смо да убедљиво тријумфујемо, иако смо можда мало опуштено ушли у меч, мислећи да ћемо победити без већих проблема. Јаком одбраном и скоковима у одбрани и у нападу успели смо да створимо убедљиво вођство, које нисмо испуштали до краја - изјавио је плејмејкер домаћих, Стефан Бјеличић, играч од којег, према речима тренера Владана Калоперовића, много зависи у игри Златибора.

-Чињеница је да је Стефан једини плејмејкер у тиму, без њега ми немамо игру. Када он није на нивоу, ми имамо проблем и ту је и узрок свих пет пораза које смо доживели. Остаје жал што смо изгубили од Параћина у гостима, тада нисмо имали Јоксимовића, а и услови за игру су били мало "чудни". За овај меч, под знаком питања били су Јанковић и Јоксимовић, због болести, али смо морали да их убацимо у игру. Слаба прва четвртина, али су друга и трећа све надокнадиле - каже Калоперовић.

Пред последње коло, формиран је круг од три тима која се боре за друго место (Златибор, Крагујевац 96 и Крушевац), док је Црнокоса дефинитивно прва. У последњем колу играће се дуели управо водећа четири тима - Златибор ће у госте у Крагујевац, док ће Крушевац одмерити снаге са Црнокосом.

КК Златибор: Сапун 17 п. 9 ск, Милекић 25 п. 7 ск, Бјеличић 4, Јоксимовић 8 п. 8 ск, Гавовић 8 п. 14 ск, Николић, Лојаница 10, Ивановић, Терзић 2 п. 9 ск, Јанковић 9.

КК Параћин: Јовановић Л. 13, Радосављевић 3 п 10 ск, Јоцић 5, Иванковић 2, Богдановић 4, Јовановић Д, Рајић 2, Томић 12, Николић 4.