Кошарка - кадети после драме до новог тријумфа

Кадети КК Златибор дошли су до нове победе у Квалитетној лиги. На свом паркету савладали су ужички Плеј оф после продужетка са 75-73 (14-19, 22-7, 22-20. 9-21, 8-6).

Чајетинци су прву четвртину завршили са заостатком од пет кошева, али су у наредна два периода успели да у потпуности преокрену резултат и створе скоро 20 поена предности половином трећег периода. Ипак, несхватљиви пад у последњој деоници довео их је на корак од пораза, који су успели да избегну и уведу меч у продужетак, где су одиграли присебније од противника.

У домаћем тиму, најефикаснији су били Матија Милекић (25 поена, седам скокова) и Никола Сапун (22 поена, девет скокова). Код гостију, Ћубић је забележио дабл-дабл (22 поена, 17 скокова, пет додавања), а посебно запажену улогу имао је у последњој четвртини, када је био најзаслужнији за преокрет свог тима.

У наредном колу, Златибор ће гостовати у Косјерићу.

КК Златибор: Лојаница, Млађеновић, Луковић, Милекић 25 п. 5 ск, Бјеличић 8 п. 6 ск, Јоксимовић 4 п. 16 ск, Гавовић 9 п. 14 ск, Јнаковић 7, Сапун 22 п. 9 ск, Николић, Терзић. Тренер: Владан Калоперовић

КК Плеј оф: Шапић 10, Матић 4, Алексић, Јојевић, Јовановић 2, Станковић 1, Ћубић 22 п. 17 ск. 5 ас, Ђерић, Стакић 8 п. 8 ск, Несторовић 14, Милошевић 2, Димитријевић 7. Тренер: А. Зарић