Кошарка: Изненађујући пораз Златибора од Дунава

Кошаркаши Златибора изгубили су од екипе Дунава резултатом 80:90 на домаћем терену у 21. колу Кошаркашке лиге Србије. Чајетински тим одиграо је један од најслабијих мечева ове сезоне, и то само осам дана након велике победе против Борца у Чачку, и дозволио је изненађујући тријумф екипи која се бори за опстанак.

Домаћи тим није добро отворио меч, није успевао да пронађе шутерски ритам, што играчи из Старих Бановаца користе да стекну велику разлику, која је у финишу ублажена и тако прекину низ од пет пораза. Кошаркаши Златибора су лоше шутирали за три поена (7/26), промашили су 12 слободних бацања, а лошој представи у својој хали допринело је и 16 изгубљених лопти.

Најефикаснији код победника био је плејмејкер Вук Малиџан са 23 поена уз пет асистенција, док је први плеј и капитен екипе Лука Митровић постигао 20 поена. Двоцифрен учинак имали су још и Андрија Драшковић (11) и Александар Миљеновић (10). Екипу Дунава која је прекинула и низ од четири везана пораза у међусобним дуелима бодрили су и навијачи и подмладак клуба са бучним "вувузелама".

У екипи Страјина Недовића Драгослав Папић је постигао 20 поена. Нови играч Златибора Немања Протић дебитовао је са осам поена и две асистенције. У саставу није било крилног центра Николе Павловића који није могао да наступи.

Утакмица је отворена са великим бројем поена и већином првог периода се играло кош за кош. Публика је аплаузом поздравила први улазак Протића у игру, али није још много поздрава заслужио у првом делу, мада се уписао у новом клубу након два минута у игри поенима из улаза. Домаћи састав није "форсирао" шут за три поена, већ су покушавали да остваре надмоћ под самим кошем преко центара, што је променљиво функционисало. Са друге стране, напад Дунава је радио сасвим добро па су после првих 10 минута водили са 19:20.

У другој четвртини, играчи тренера Митра Ашћерића погађају тројке, пролази и атрактиван "ели уп" Митровића и Јузбашића, па гости долазе до осетније разлике. Није тренеру Недовићу помогао ни рани тајм аут, јер одбрана није успевала да заустави продоре гостујућих бекова. Велико олакшање гестикулирао је Протић када је погодио тројку за 33: 40, али му је истом мером узвратио Малиџан за двоцифрену разлику, а на полувремену је било 40:48. На почетку другог полувремена центар Станојевић везује пет поена и покушава да пробуди домаћу публику, али све су то обуздали тројкама Ивић и Митровић. Убрзо Дунав долази и до највећих +18 (51:69) и са великом предношћу улази у последњу четвртину. Златибор није успевао да уђе у ритам који би наговестио преокрет, а средином периода и чудне судијске одлуке утицале су на домаћи састав. Успели су домаћи да разлику са 19 поена (59:78) смање на седам (78:85) на око минут и по пре краја, али то је био последњи покушај да се спречи изненађење, пошто је дилеме о победнику разрешио Малиџан лепим продором и додавањем иза леђа за Драшковића.

После 21. кола Златибор је на петом месту са учинком од 12 победа и девет пораза колико има и земунска Младост. Екипа Дунава је дошла до седме победе колико имају и Металац, Тамиш, ОКК Београд и Вршац, док јеиспод њих  Војводина. У наредном колу Златибор гостује екипи Тамиша у Панчеву.

Златибор - Дунав 80:90 (19:20, 21:28, 15:23, 25:19)

Златибор: Митровић 10, Ризнић 9 (9 ск), Воркапић 9, Папић 20, Маројевић 13, Стаменић, Остојић, Протић 8, Весовић, Миловановић, Станојевић 11, Павловић.

Дунав: Митровић 20, Драшковић 11 (9 ск), Белоица 8, Миљеновић 10, Јековић 2, Ковачевић, Боровић, Боловић, Ивић 6, Јузбашић 7, Нешовић 3, Малиџан 23 (5 ас).

https://www.youtube.com/watch?v=OM4prFKHN14&feature=youtu.be КЛС резултати 21. кола: Напредак Алексинац - Борац 70:87 Вршац - Младост 82:92 Златибор - Дунав 80:90 Нови Пазар - Металац 91:73 ОКК Београд - Динамик 85:82 Колубара - Слобода 94:98 Војводина - Тамиш 71:79