КК Златибор савладао Дунав за известан пласман у Суперлигу

Победом у 22. колу КЛС-а на свом паркету над Дунавом од 81-76 (23-14, 18-31, 19-15, 21-17) кошаркаши Златибора дошли су до 13. победе и сасвим извесно обезбедили пласман у завршно доигравање 12 најбољих тимова у Србији.

(На овом мечу Златибор је са трибина имао подршку свог некадашњег играча, Александра Јевђића, члана генерације која је прошле сезоне обезбедила пласман у Кошаркашку лигу Србије)

Иако су прву четвртину завршили са +9, а на почетку друге имали и двоцифрену предност, Чајетинци су све до половине треће деонице били тим који јури предност ривала. Гости из Старих Бановаца су веома борбеном игром и прецизним шутем за три поена у другој четвртини преокренули резултат, а тројком Кљештана из окрета у последњој секунди полувремена отишли су на одмор са +4 (41-45). У наставку је Дунав дошао и до осам поена предности (48-56), али су тада допустили домаћину да серијом 12-0 у самој завршници четвртине врати предност од четири поена. Ипак, Слободан Поповић је тројком пре звука сирене увео свој тим у последњи период са само пола коша заостатка.

У последњој деоници пресудни моменти одиграли су се на нешто више од пет минута пре краја меча. При нерешеном резултату (67-67) Светозар Поповић је са два поена и две асистенције повео свој тим ка вођству од 73-67, које ће се испоставити недостижним. Дунав је на минут и по поново смањио на пола коша (75-74), али је Симовићева тројка на 30 секунди пре краја ставила тачку на овај меч (79-74).

Најефикаснији играч меча био је Драгослав Папић (24 поена), Владимир Величковић је постигао 17, Немања Симовић 11, а Светозар Поповић је уз 10 поена имао и пет успешних додавања. Код гостију, Жељко Кљештан је постигао 21 поен, Никола Вуковић је имао 14, Милан Николић 12 (шест скокова), Лука Митровић 11, а Лазар Зорчић 10 поена (шест скокова). [easy_image_gallery gallery="112"]

КК Златибор: Гуџић 2, Спасов, Тмушић, Маројевић 6, Сонголо, Величковић 17, Вулић 9, Смоловић, Поповић 10 п. 5 ас, Симовић 11, Ризнић 2, Папић 24. Тренер: Вања Гуша

КК Дунав: Николић 12 п. 6 ск, Цветковић, Боловић, Митровић 11, Зорчић 10 п. 6 ск, Вуковић 14, Поповић Сл. 7, Миљковић 1, Кљештан 21, Станојевић. Тренер: Митар Ашћерић