КК Златибор - КК Плана 89-76

Кошаркаши Златибора савладали су Плану на свом паркету са 89-76 (21-25, 18-12, 24-23, 26-16), у оквиру 8. кола Друге мушке лиге.

Гости су успели да три четвртине држе утакмицу у "егалу", екипе су се у тих тридесет минута смењивале у вођству. Златибор је у последњој четвртини успео да стекне значајну разлику (78-64 у 35. минуту), чиме су све дилеме око победника отклоњене.

Најефикаснији у домаћем саставу био је Милан Вулић са 22 поена, а Владица Станисављевић је уз 19 поена остварио пет успешних додавања. Александар Јевђић додао је 14 поена, Петар Марић је уз 14 поена имао пет ухваћених лопти, а Раденко Смоловић убацио је 10 поена.

Код гостију, Немања Арсић имао је 19 поена и пет скокова, док је Станко Илић убацио 16 поена.

КК Златибор: Тмушић, Мукановић 5 п. 7 ск, Ђуричић, Брашанац, Станисављевић 19 п. 5 ас, Јевђић 14, Којић 3, Вулић 22, Смоловић 10, Марић 14 п. 5 ск, Ђурашевић, Чорбић 2. Тренер: Душан Радовић

КК Плана: Ђорђевић 12, Ђурић 3, Стевановић 7 п. 7ск, Богдановић 7, Кремић, Илић 16, Старинчевић 4, Чубрило 7, Деспотовић, Павловић, Арсић 19 п. 5 ск. Тренер: Бојан Кусмук

Подсећамо, кадети Златибора савладали су ОКК Ивањицу на гостовању и дошли до четврте победе у Квалитетној лиги, док су пионири поражени на гостовању ужичком Плеј офу, тако да су после три кола и даље без победе у Регионалној лиги.