КК Златибор - КК Колубара ЛА 2003 88-69; Деби Богдана Весовића

Нови тријумф, укупно 19. у Другој мушкој лиги Србије, кошаркаши Златибора остварили су на свом паркету над лазаревачком Колубаром 2003, резултатом 88-69 (22-14, 20-15, 25-18, 21-22), у утакмици са неуобичајено великим бројем прекршаја са обе стране.

Иако је у уводним минутима Колубара пружила више него достојан отпор фаворизованом ривалу, Златибор је брзо преузео контролу над игром, створивши двоцифрену предност већ до полувремена. У трећој четвртини, предност Чајетинаца износила је максималних +27. Колубара је у два наврата успевала да се спусти на осам поена заостатка, по једном у трећој (44-36) и у четвртој четвртини (71-63), али више од тога нису могли.

За први тим Златибора дебитовао је јуниор, Богдан Весовић.

-Знали смо да Колубара игра са доста фаулова, ту се нисмо у почетку снашли, али су касније ствари дошле на своје место. Битно нам је да се нико није повредио, јер нам предстоји меч у Бољевцу од виталног значаја. Победа нам практично доноси пласман у Кошаркашку лигу Србије, резултат који је невероватно достигнуће за једно овако малу општину - каже тренер домаћих, Душан Радовић.

Код домаћих, најефикаснији је био Мирослав Радић (20), Стефан Којић убацио је 18 кошева уз шест скокова, Петар Марић 16, а Милан Вулић 13. Ипак, централна личност меча био је Санел Мукановић, са чак 15 асистенција.

- У првом мечу смо их добили тек после продужетка, знали смо да нам "не леже". Сад смо на време стекли разлику и заслужено победили. Чудан је био судијски критеријум, сваки контакт је свиран као фаул, али нама је то и одговарало, с обзиром да имамо дужу клупу - истакао је Петар Марић.

У гостујућем тиму 12 кошева убацио је Далибор Илић (уз шест скокова), Андрија Драшковић је додао 11 (уз шест скокова), а Драгослав Папић и Миленко Диковић убацили су по 10 поена.

- Нема шта, Златибор је одлична екипа, одлично вођена са клупе...  У свим сегментима игре су доминирали. Успели смо у пар наврата да се вратимо, јер се они нису снашли на нашу зону "2-3" , али смо потом допустили офанзивни скок, па примили тројку... С обзиром на дешавања на терену, резултат је можда превисок. Иако нисмо познати по томе, и нама и њима свиран је велики број фаулова. У сваком случају, лепа кошаркашка представа - изјавио је тренер гостију, Срђан Јековић, који је тим преузео управо после претходног дуела ових тимова у Лазаревцу.

С обзиром да је у овом колу славио и Пролетер Нафтагас, победивши Футог Тупањац, Чајетинци три кола пре краја и даље имају победу више од главног конкурента у борби за виши ранг.

КК Златибор: Тмушић, Мукановић 4 п. 15 ас, Весовић, Брашанац 3, Станисављевић 5, Јевђић, Којић 18 п. 6 ск, Вулић 13, Смоловић 9, Марић 16, Радић 20, Чорбић. Тренер: Душан Радовић

КК Колубара ЛА 2003: Весковић, Папић 10, Синђелић С, Илић 12 п. 6 ск, Перовић, Диковић 10, Радовић 8, Момчиловић 3, Драшковић 11 п. 6 ск, Синђелић В. 6, Арсеновић 9. Тренер: Срђан Јековић