КК Златибор - КК Футог Тупањац 87-84

Кошаркаши Златибора савладали су као домаћини екипу Футог Тупањца са 87-84 (18-20, 33-16, 15-8, 21-20), остваривши 12. победу у 14 утакмица и задржавши водећу позицију лиге.

У веома неизвесној утакмици, гости су већ у првом периоду показали да се неће предати без борбе. Повели су на почетку са 7-0, а први период решили у своју корист са 20-18. Златибор је у потпуности доминирао у другом периоду, стекавши 15 разлике до полувремена (51-36).

Ипак, Футог Тупањац није се предавао - користивши грешке противника и нападе из другог или чак трећег наврата, до краја треће деонице смањили су заостатак на само минус два (66-64). У последњој четвртини, Футог Тупањац је успео да у неколико наврата дође до минималне предности, тако да се ушло у крајње неизвесну завршницу меча, где су се оба састава смењивала у вођству. Четири узастопна поена Милана Вулића у завршних пола минута утакмице донела су, испоставиће се, недостижну предност домаћима, иако су гости промашили шут за продужетак у последњим секундама.

Управо је Милан Вулић био најефикаснији у домаћем табору (27), као и у првом окршају ових тимова. Раденко Смоловић је убацио 14, Мирослав Радић 13, а Петар Марић 12 поена. Санел Мукановић остварио је 10 успешних додавања, од чега већину у првом полувремену. Треба истаћи да у домаћем табору није било Стефана Којића и Бошка Чорбића.

Код гостију, Остојић је убацио 29 (индекс 38), Марко Вулин 19, а Игор Вујчић 11 кошева.

КК Златибор: Тмушић 3, Мукановић 4 п. 10 ас, Ђуричић, Брашанац, Станисављевић 3п. 5 ас, Вулић 27, Гавовић, Јевђић 2, Смоловић 14, Марић 12, Радић 13, Мандић 9. Тренер: Душан Радовић

КК Футог Тупањац: Вујчић 11 , Крстановић 10, Пролић, Остојић 29 п. 7 ск, Вулин С. 2, Клисарић, Вулин 19 п. 5 ск, Савић, Ковачевић 9 п. 5 ск, Ракоњац 3, Симић 2. Тренер: Милан Драгић

У наредном колу, Златибор ће гостовати новосадској Војводини.