КК Златибор - КК Дунав 70-74

Кошаркаши Златибора поражени су у 4. колу Друге мушке лиге као домаћин од екипе Дунава са 70-74 (14-19, 20-18, 21-10, 15-27), доживевши тако трећи пораз у досадашњем делу такмичења. Тим из Чајетине свакако да има за чиме да жали, с обзиром да су, после две четвртине јурења резултатског заостатка, у трећем периоду у спели да дођу до +8 (55-47), али су последу деоницу изгубили са чак 12 поена разлике. После почетне предности домаћих (10-2), гости су  преокренули резултат и преузели вођство које су одржавали све до трећег периода. На полувреме отишли су са предношћу од 37-34. У трећем периоду, домаћи су бриљирали, разиграли су се Нумановић, који је у овој деоници постигао 7 поена, а одличан је био и Марић, који је одиграо најбољи меч од доласка у клуб (20 поена, 11 скокова). Ипак, у четвртој четвртини, Златибор је дошао и до плус 10 (57-47), али је у каснијим минутима дошло до "празног хода", што је Дунав је искористио и серијом 14-0 преузео вођство. Домаћи су преокренули на 67-66, али је потом Мајсторовић "везао" пет поена за ново осетно вођство свог тима. У завршници меча, при резултату 72-70 за Дунав, домаћи нису одиграли добру одбрану, тако да су се чак двојица играча гостију нашла под кошем Чајетинаца, чиме је стављена тачка на овај меч.

IMG_4350Уз поменутог Марића, најзапаженији у домаћем табору били су Мићевић (16), Нумановић (13 п. 5 ск) и Васић (11). Код гостију, Мајсторовић је постигао 25 поена, Зорчић је имао 15.

КК Златибор: Тмушић, Павловић 6, Радовић, Нумановић 13 п. 5 ск, Васић 11, Петронијевић, Мајсторовић 3, Ђорђевић, Смоловић 2, Марић 20 п. 11 ск, Мићевић 16. Тренер: Младен Шекуларац.

КК Дунав Стари Бановци: Малбаша, Михајловић, Сочанац, Рудан, Зорчић 15, Турукало 7, Кавурин, Вуковић 8, Миљковић 9, Мајсторовић 25 (5 тројки), Дугошија 6, Васић 2. Тренер: Марко Јелић