Каратисти „Рујна“ освојили девет медаља за крај такмичарске сезоне

Током протеклог викенда каратисти „Рујна“ су учешћем на Купу Србије и међунарoдном меморијалном турниру „Слободан Вучинић“ освојили две златне, три сребрне и четири бронзане медаље.

Екипа Рујно 2 (Јована Аћимовић, Мирјана Станић и Николина Тодоровић) се пласирала на друго место. Док је у појединачној конкуренцији Мирјана Станић освојила бронзану медаљу. Поред освајача медаља наступе на Купу су имали и екипа Рујно 1 (Аница Радибратовић, Ведрана Селаковић и Милица Шундерић), као и Николина Тодоровић, Аница Радибратовић, Милица Шундерић, Теодора Милић, Петра Божић, Јована Аћимовић, Вук Милосављевић, Дарко Лазаревић и Јанко Гукић. На Меморијалу су се посебно истакле екипе Рујно 1 и Рујно 2, које су се избориле за финале, где је за нијансу била боља екипа Рујно 1 и заузела прво место. У појединачној конкуренцији прво место освојила је Милица Шундерић, друго је припало Аници Радибратовић и треће Јовани Аћимовић. У другој категорији трећепласиране су биле Мирјана Станић и Јована Аћимовић. Поред њих наступе на Меморијалу су имали Александра и Милица Баковић, Вујица Драговић, Ведрана Селаковић, Николина Тодоровић, Петра Божић, Теодора Милић, Јанко Гукић, Дарко Лазаревић и Вук Милосављевић.

На Купу Србије и Меморијалу „Слободан Вучинић“ учешће је имало 87 клубова са преко 1200 такмичара из Словеније, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Румуније и Србије. Ово је био завршни такмичарски део за ову сезону што се тиче каратиста „Рујна“. У клубу оцењују да је минула такмичарска сезона била изузетно успешна и да сурезултати из године у годину све бољи. Према речима тренера, Слађане Вуловић, "изузетан квалитет такмичара посебно се видео пласманом на Светко првенство, а и на прегршт освојених медаља како на званичним такмичењима, тако и на турнирима".