Изненађење у Купу - Чајетина савладала Златибор после пенала

У утакмици 2. кола Купа ОФС Ужица фудбалери Чајетине савладали су локалног ривала, екипу Златибора, после бољег извођења једанаестераца (4-3). У регуларном делу, меч је завршен без голова (0-0). Овакав резултат може се сматрати изненађењем, не само због чињенице да је Чајетина учесник нижег ранга, већ да је и неупоредиво лошије започела ову сезону (сва три пораза) у односу на екипу Златибора (три победе, водећи у Зони Дрина). Најзаслужнији за тријумф екипе Чајетине био је голман, Милош Лазић, који је у пенал серији зауставио два ударца противничких играча, а уз то је и током регуларног дела утакмице у неколико наврата сачувао мрежу. Игром случаја, победоносни пенал за екипу Дарка Видића погодио је Владислав Росић, којем је, управо због промашаја са беле тачке,  претила опасност да постане трагичар меча.

На Швајцарији је виђена веома занимљива и садржајна утакмица, у којој су мотивисани играчи Чајетине били у најмању руку равноправан ривал, а имали су и најбољу шансу за вођство. У 25. минуту, после прекршаја над Бранком Божовићем у казненом простору Златибора, досуђен је пенал за Чајетину који Росић није успео да реализује. Такође, треба поменути и два ударца из даљине Марка Костадиновића, у 6. и 85. минуту, али је оба зауставио голман Јовановић. С друге стране, Златибор је у првом полувремену припретио преко Хамзића, којег је лопта практично погодила у непосредној близини гола и отишла поред стативе, а у самој завршници полувремена Лазовић је шутирао са десетак метара, али је добро постављени Лазић одбранио овај ударац.

Златибор је преузео иницијативу у наставку, с обзиром да су на полувремену ушли Мудринић и Луковић и управо су они били у прилици да се упишу у стрелце. У 52. минуту, после центаршута Хамзића, Луковић је шутирао главом из непосредне близине, успео да ухвати Лазића "на кривој нози", али је лопта отишла поред стативе. У 60. минуту, Лазић се још једном истакао, одбранивши слободан ударац Мудринићу.

У пенал серији, за Чајетину су погодили Бранко Божовић, Марко Костадиновић, Немања Кутлешић и Владислав Росић, уз промашај Слободана Тодорића, док су за екипу Златибора прецизни били Жељко Станић, Емир Хамзић и Владан Луковић, уз промашаје Данила Пилице и Жељка Костадиновића.

ФК Златибор: Јовановић, Јездимировић, Тодоровић, Станић, Пилица, Костадиновић Ж, Брадоњић, Лазовић (од 75. Удовичић), Милосављевић (од 46. Мудринић), Хамзић, Ненадовић (од 46. Луковић). Тренер: Милан Чанчаревић.

ФК Чајетина: Лазић, Лазовић, Радишић, Кутлешић, Тодорић, Росић, Вујовић (од 63. Цветић), Јечменица (од 80. Брковић), Божовић С, Костадиновић М, Божовић Б. Тренер: Дарко Видић