Гуша: "Хвала публици"

Кошаркашима Златибора остало је још гостовање Мега Бемаксу у Београду (уторак 19 часова) у оквиру 10. кола Суперлиге Србије да комплетирају такмичење у групној фази завршнице првенства. Уколико победе или Црвена звезда савлада Тамиш (уторак 13 часова) Златибор ће се пласирати у четвртфинале где их вероватно чека ФМП.
"Имамо још ту утакмицу са Мегом, да одиграмо поштено, и ако Бог да и све буде како треба да се спремамо за то четвртфинале где мислим да можемо доста да пружимо,"
рекао је после утакмице са Црвеном звездом плејмејкер Светозар Поповић. И тренер Вања Гуша се нада позитивном исходу у последњем колу, а да подсетимо да је Мега савладала Златибор у првом делу, док је Звезда изразити фаворит против Панчеваца.
"Спремамо се за утакмицу са Мегом, претпоставка је да ћемо доћи до четвртфинала плеј – офа. Мислим да се нећемо задовољити четвртфиналом,"
рекао је тренер тима из Чајетине који може да темељи оптимизам на појединим деловима утакмице прошлог кола против Звезде где се Златибор у лепој представи показао браниоцу титуле:
"У првој четвртини је била егал утакмица, имали смо контролу наше игре у нападу и контролу скока без обзира на сјајан шут Звезде. Онда смо мало ми, да ли физички, пали и Звезда се одвојила. У трећој четвртини је Звезда показала сву чврстину своје дефанзиве где смо јако тешко долазили до неких добрих позиција за постизање поена, а са друге стране мислим да смо ми премекано играли у одбрани и да је много требало да направимо тај четврти фаул, да искористимо бонус као да смо ми евролигаши, а не Звезда па ћемо без фаула моћи да играмо с њима. То је једина можда мала замерка, ако не можеш да браниш, направиш фаул па мало умориш противника. На крају, у последњој четвртини је било 26:17, значи да моји маторци могу да играју 40 минута."