Гол Костадиновића за трећу победу Златибора

И после трећег кола Зоне Дрина, фудбалери Златибора су водећи тим лиге, као једина екипа са максималним учинком. До нове победе, на свом терену против ОФК Осечине (1-0) дошли су уз доста муке. Стрелац победоносног поготка био је Жељко Костадиновић у 80. минуту.

Ра разлику од пролетос одиграног дуела ових тимова на Швајцарији, када је виђено чак седам голова (Златибор победио 5-2) овог пута је публика присуствовала неупоредиво "тврђој" утакмици. Гости су дошли са јасним циљем да пре свега сачувају свој гол, тако да су успевали да осујете већину акција домаћих фудбалера. Тако су играчи Златибора у првом полувремену углавном претили из даљине, али ниједан од тих удараца није завршио у оквиру гола. Такође, покушаји главом Луковића и Костадиновића отишли су изнад гола, а у можда најбољој шанси у првом периоду нашао се Данило Пилица, који је два пута изблокиран у казненом простору гостију.

У наставку, и поред иницијативе, Златибор је припретио у свега пар наврата. Луковић је у 55. минуту добро упослио Милосављевића, који је изблокиран у близини гола, а пар минута касније лопта се, после ударца Лазовића одбила од једног од одбрамбених фудбалера Осечине и погодила стативу. Улазак новајлије, Милоша Ненадовића, можда је и пресудно допринео коначном исходу. Некадашњи играч Колубаре најпре је у 69. минуту измамио аплаузе гледалаца, лепо се ослободивши двојице чувара и створивши себи прилику за ударац. А потом, у 80. минуту, Луковић је упутио лопту у казнени простор гостију, Ненадовић је упутио ударац који је голман Савић успео да заустави, али је до одбијене лопте дошао Костадиновић и из непосредне близине, својим другим голом у сезони, донео, испоставиће се нова три бода свом тиму (1-0).

У наредном колу, Златибор ће гостовати екипи Спартака из Љига, а пре тога их, у среду од 16.30, на стадиону Швајцарија очекује меч Окружног Купа у којем ће одмерити снаге са локалним ривалом, ФК Чајетина.

За Златибор су на овој утакмици наступили: Лучић, Јездимировић, Пилица, Станић, Костадиновић, Брадоњић, Лазовић, Милосављевић (од 75. Тодоровић), Мудринић, Луковић, Хамзић(од 59. Ненадовић). Тренер: Милан Чанчаревић.