Футсал: Пораз Златибора после велике борбе

Футсалери Златибора против Наменске

Футсалери Златибора изгубили су од екипе МБ Наменска резултатом 2:3 у 15. колу Треће футсал лиге Запад у дворани Туристичко рекреативног комплекса Златибор. Чајетински тим је после велике борбе доживео седми пораз у сезони од другопласиране екипе на табели.

Прво полувреме је било веома уједначено и углавном се играло у позиционим нападима, без транзиције. Из једне такве акције екипа из Лучана долази до предности пред крај првог дела игре. То је донело психолошку предност гостима, који су имали и више играча на клупи, што је постајало све приметније како је меч одмицао.

У другом полувремену Наменска дуплира предност после специјал акције из корнера и прецизног ударца. Убрзо је после одузете лопте један од најбољих тимова лиге дошао до убедљиве предности 3:0. У преосталих десетак минута Златибор је кренуо силовито у напад. Поготком Павла Томића смањена је разлике, а шансе су наставиле да се стварају. Најбољу је имао Станић који погађа стативу, али је Никола Бјеличић погодио за 3:2 после доброг проигравања. У последњих пар минута Чајетинци нису успели да изједначе.

Тренер Ратко Несторовић није могао да рачуна на све играче због суспензија, повреда и обавеза у великом фудбалу.

Златибор остаје на 16 освојених бодова, на шестом месту табеле. У следећем колу екипа гостује у Петровцу Еуролидеру, последњепласираном тиму такмичења.