Футсал: Велика победа Златибора

Утакмица Златибор -  Ваљево

Футсалери Златибора победили су екипу РБ Ваљево са 6:4 у 17. колу Треће лиге запад на домаћем терену на Златибору. Сјајном утакмицом чајетински тим се одвојио од опасне зоне на пет кола пре краја.

Публика на Златибору је поново имала прилику да ужива у сјајној футсал представи која је увеличана веома важном победом. Голеада се десила већ у првом полувремену, а квалитет повратника у чајетински тим Рада Глишовића је било видљиво од почетка. Асистенцијама за голове је проиграо најпре Вељка Томића који је донео вођство домаћима, а потом и Николу Бјеличића који лепим голом доноси 2:0. Ипак, искусни тим из Ваљева убрзо долази до изједначења, али је предност Златибору на полувремену вратио Марко Станић.

И друго полувреме је започето голом за изједначење, али лепа акција Златибора и направљен вишак за Глишовића је вратио предност Чајетинцима. Добре комбинације и висок ниво тактике за трећи ранг футсала су се наставиле, и РБ шутем из казненог простора долази до трећег поравнања. Гости су појачали офанзиву у последњих пет минута, користили су голмана у игри што Златибор користи да головима из контре дође до победе. Најпре је Станић после одузете лопте на својој половини из даљине погодио празну мрежу, а потом је тријумф у последњим секундама потврдио још један припадник млађе гарде у тиму Томић својим другим голом.