Фудбалски спектакл отишао у историју

Фудбалска репрезентација Србије јуче је, у исторјиском мечу за овај крај, савладала Селекцију новинара са 2:0 головима Зорана Тошића у 7. минуту и Филипа Ђорђевића у 20. минуту. Меч смо окарактерисали као историјски из два разлога. Први је премијерно играње сениорске репрезентације пред овдашњом публиком, пошто је меч одигран на Градском стадиону у Ужицу, али нажалост није наишао на већи одзив публике, како се процењује да је утакмицу пратило негде око 3-4.000 гледалаца. Други је последњи наступ Синише Михаиловића као селектора наше репрезентације, јер је досадашњи стратег "Орлова" јуче споразумно раскинуо уговор са Фудбалским савезом Србије и како сазнајемо постао нови шеф стручног штаба италијанске Самдорије. Утакмица између двеју Српских екипа сачињених од правих и потенцијалних репрезентативаца оправдала је епитет ревијалне, јер се није могло видети много жара и борбе, осим код појединаца новинарске селекције. Наши репрезентативци рутински су контролисали игру и нису дозволили никаква изненађења, а да меч није био претерано занимљив и набијен неизвесношћу, сведочи и позоришна атмосфера на трибинама, као и ниједна судијска опомена. Победом од 2:0 наш А тим наставио је серију добрих резултата у последњих неколико утакмица и дао нам наду да ће без обзира на губитак досадашњег селектора наставити са добрим играма у мечевима који их очекују, а нама остаје нада да и ако је историјска неће бити и последња утакмица наших репрезентација одиграна у овом делу Србије.